Wielkie marki: Max Mara

Wielkie marki: Max Mara

Włoskie firmy odzieżowe od zawsze kojarzyły się z luksusem i niepodważalną klasą. Nie inaczej jest z marką Max Mara. Koniecznie musisz poznać ją znacznie bliżej, niż dotychczas.

Sklep Max Mara

Reklama

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jaka była historia założenia marki, jakie są jej kultowe ubrania i jak… projektuje się w Max Marze dzisiaj.

Garść faktów

Ta marka, której nazwa szybko „wpada w ucho” została założona w roku 1951 roku przez Włocha Achille Maramotti. Tak naprawdę jednak jego zażyłość z modą powstała już dużo wcześniej – już prababka projektanta była właścicielką luksusowego domu mody.
Achille Maramotti szybko przewidział, że w niedługim czasie bardzo modne staną się ubrania gotowe – zwłaszcza takie, których nie trzeba będzie wymieniać co sezon. Bardzo szybko – bo już po jego pierwszej kolekcji, okazało się to słusznym prognozowaniem.

Projektanci i produkcja

Max Mara od początków swego istnienia przyciągała wielkich projektantów. Tworzyli dla niej między innymi Karl Legerfeld, Jean – Charles de Castelbajac oraz Narciso Rodriguez. Trzeba jednak podkreślić bardzo ważną rzecz, która jest odmienna od innych domów mody – otóż nie każdy wie, że projekty tych znanych osobistości były anonimowe. Dzięki temu firma Max Mara zachowała swój wizerunek.
Dom mody Max Mara zachwyca liczbą linii – obecnie jest ich aż trzydzieści pięć (choć prym wiedzie i tak moda damska). Pozostałe to między innymi Sportmax, Sportmax Code, Weekend Max Mara, S Max Mara, Max Mara Studio, Max Mara Elegante oraz linia dla kobiet puszystych, czyli Marina Rinaldi.

Interesujące kolekcje

Max Mara miała w swoich kolekcjach te, które w jakiś sposób wyróżniały się bardziej, niż inne. Oto one:

  • 1996 – Świeżość i prostota. Białe kolory, szlachetne materiały (bawełna i len), sukienki o prostej linii A, formalne kroje – wszystko to sprawiło, że po Max Marę zaczęły z chęcią sięgać kobiety pracujące. Stroje te były bowiem idealne do biura.
  • 2006 – kolekcja swobodnych, luźnych sukienek w naturalnych barwach i z dodatkiem żywych kolorów. Całość emanująca sportowym luzem – spodnie z wysoką talią, dekolt przechodzący w kaptur, oszczędny minimalizm – Max Mara prezentuje swój bardziej swobodny strój.
  • 2010 – Kaszmir w roli głównej. W tym roku Max Mara ukazała swoje podejście do luksusu, a dokładniej – do luksusowych płaszczy i kostiumów. Warto tutaj wspomnieć o kultowym płaszczu o numerze 101801, który został uznany za przykład zimowego płaszcza idealnego.

Max Mara dzisiaj

Dzisiejsza Max Mara to marka dla kobiet z klasą – takie też są bowiem jej ubrania. Stosowane kolory to przede wszystkim barwy ziemi, biel, ecru czy beż. Jeśli pojawiają się intensywne barwy – to raczej w delikatnych akcentach (jak na przykład cienki, podłużny pasek wzdłuż sukienki). Max Mara to królowa żakietów i sukienek koktajlowych – warto o tym pamiętać, szukając następnej kreacji.

Jeśli potrzebujesz czegoś wyjątkowego na wyjątkową okazję – udaj się do Max Mary. Bez najmniejszych wątpliwości znajdziesz tu coś właśnie dla ciebie. Musisz mieć co prawda dość pokaźny portfel, ale zdecydowanie warto!

Oceń artykuł

Wielkie marki: Max Mara 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: Ungaro

Właściciel marki Ungaro podążał z początku we nieco innym kierunku, niż robi to aktualnie. Zmiana była dobrym pomysłem, za którym chowała się szansa wielkiego sukcesu.

Wielkie marki: Pringle of Scotland

Co z tak wielką, modową marką ma wspólnego sweterek – bliźniak, które gwiazdy pokochały markę Pringle of Scotland i za co oraz ile już lat firma ta istnieje na rynku. Ja wiem to wszystko, a ty?

Wielkie marki: Preen

Sięganie po przeróżne inspiracje jest znanym, ale nadal bardzo skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi wielkich gwiazd. I po takie właśnie rozwiązanie sięgnięto w marce Preen. Czy skutecznie?

Wielkie marki: Paul & Joe

Czy wiedziałaś, że markę Paul & Joe założyła… kobieta? A to tylko jedna z ciekawostek, które wiem o tej wielkiej i popularnej firmie. Jeśli kochasz modę, powinnaś znać je wszystkie.

Wielkie marki: Mulberry

Znak rozpoznawczy firmy Mulberry jest jednym z najbardziej wyróżniających się na całym świecie. Poszukują go klientki sklepów vintage, kochają kolekcjonerki i wielbią modowe fanatyczki.

Wielkie marki: Moschino

Wydaje się, że projektanci mody powinni być poważni, zdystansowani, wyważeni… ale to oczywiście nieprawda. Niektórzy, tak jak założyciel marki Moshino, może po prostu śmiać się z mody i tym samym również robić karierę.

Wielkie marki: Marni

Nie każda marka modowa zaczynała swoją karierę poprzez założenie firmy „ot tak”. Niektóre korzystały najpierw z pomocy marek o wyrobionej już pozycji. Tak postąpiono z Marni – ale czy była to dobra decyzja?

Wielkie marki: Marchesa

Idealna sukienka, piękna kreacja, fenomenalna suknia – jakkolwiek nazwać by efekty działań projektantek „Marchesa”, niezmiennie budzą zachwyt wśród kobiet. Klasyka czy oryginalność – co stoi za tym sukcesem?

Wielkie marki: Liberty

Gdybyś urodziła się ponad sto lat temu, mogłabyś, jak dzisiaj, po prostu wejść do domu mody Liberty. Ale wtedy kupiłabyś nie sukienkę, lecz na przykład… stolik do salonu. Jak firma przeszła tak ogromną przemianę i kto za nią stał?

Wielkie marki: Lanvin

Czy marka, która ma ponad 100 lat, może produkować dzisiaj coś modnego? Ci, którzy znają produkty firmy Lanvin, mogą odpowiedzieć pytaniem: „A czy po nocy przychodzi dzień?”. Obie odpowiedzi są równie oczywiste.

Wielkie marki: Guess

Rekordowa ilość sklepów, inspiracja najpiękniejszymi kobietami świata, wielobranżowość – to przepis na sukces według marki Guess. Z takiego przepisu musi wyjść smakowity kąsek dla wielu pasjonatek mody.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top