Sklep Max Mara

Reklama

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jaka była historia założenia marki, jakie są jej kultowe ubrania i jak… projektuje się w Max Marze dzisiaj.

Garść faktów

Ta marka, której nazwa szybko „wpada w ucho” została założona w roku 1951 roku przez Włocha Achille Maramotti. Tak naprawdę jednak jego zażyłość z modą powstała już dużo wcześniej – już prababka projektanta była właścicielką luksusowego domu mody.
Achille Maramotti szybko przewidział, że w niedługim czasie bardzo modne staną się ubrania gotowe – zwłaszcza takie, których nie trzeba będzie wymieniać co sezon. Bardzo szybko – bo już po jego pierwszej kolekcji, okazało się to słusznym prognozowaniem.

Projektanci i produkcja

Max Mara od początków swego istnienia przyciągała wielkich projektantów. Tworzyli dla niej między innymi Karl Legerfeld, Jean – Charles de Castelbajac oraz Narciso Rodriguez. Trzeba jednak podkreślić bardzo ważną rzecz, która jest odmienna od innych domów mody – otóż nie każdy wie, że projekty tych znanych osobistości były anonimowe. Dzięki temu firma Max Mara zachowała swój wizerunek.
Dom mody Max Mara zachwyca liczbą linii – obecnie jest ich aż trzydzieści pięć (choć prym wiedzie i tak moda damska). Pozostałe to między innymi Sportmax, Sportmax Code, Weekend Max Mara, S Max Mara, Max Mara Studio, Max Mara Elegante oraz linia dla kobiet puszystych, czyli Marina Rinaldi.

Interesujące kolekcje

Max Mara miała w swoich kolekcjach te, które w jakiś sposób wyróżniały się bardziej, niż inne. Oto one:

  • 1996 – Świeżość i prostota. Białe kolory, szlachetne materiały (bawełna i len), sukienki o prostej linii A, formalne kroje – wszystko to sprawiło, że po Max Marę zaczęły z chęcią sięgać kobiety pracujące. Stroje te były bowiem idealne do biura.
  • 2006 – kolekcja swobodnych, luźnych sukienek w naturalnych barwach i z dodatkiem żywych kolorów. Całość emanująca sportowym luzem – spodnie z wysoką talią, dekolt przechodzący w kaptur, oszczędny minimalizm – Max Mara prezentuje swój bardziej swobodny strój.
  • 2010 – Kaszmir w roli głównej. W tym roku Max Mara ukazała swoje podejście do luksusu, a dokładniej – do luksusowych płaszczy i kostiumów. Warto tutaj wspomnieć o kultowym płaszczu o numerze 101801, który został uznany za przykład zimowego płaszcza idealnego.

Max Mara dzisiaj

Dzisiejsza Max Mara to marka dla kobiet z klasą – takie też są bowiem jej ubrania. Stosowane kolory to przede wszystkim barwy ziemi, biel, ecru czy beż. Jeśli pojawiają się intensywne barwy – to raczej w delikatnych akcentach (jak na przykład cienki, podłużny pasek wzdłuż sukienki). Max Mara to królowa żakietów i sukienek koktajlowych – warto o tym pamiętać, szukając następnej kreacji.

Jeśli potrzebujesz czegoś wyjątkowego na wyjątkową okazję – udaj się do Max Mary. Bez najmniejszych wątpliwości znajdziesz tu coś właśnie dla ciebie. Musisz mieć co prawda dość pokaźny portfel, ale zdecydowanie warto!

Oceń artykuł

Wielkie marki: Max Mara 0 (0)