Męski kapelusz – punkt dla kobiecości!

Reklama

Istnieje kilka męskich ubrań i dodatków, które bezsprzecznie perfekcyjnie leżą na… kobietach. Do tej grupy należą biała koszula, szelki czy… kapelusz. Czy jednak noszenie tego ostatniego jest nadal w modzie?

Wygodne stylowe kapelusze męskie

Wyjaśniamy te kwestie i podpowiadamy, jak nosić męski kapelusz, by prezentować się w nim kusząco, tajemniczo i przede wszystkim – niezwykle kobieco.

Czy jest modny?

Absolutnie i niezaprzeczalnie tak! W dawnych czasach kapelusz pełnił zupełnie inne funkcje – miał ochraniać przed deszczem i wiatrem oraz zabezpieczać przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Markowe, letnie kapelusze męskie

Teraz jest inaczej – kobieta, która zakłada na siebie to okrycie głowy, to przede wszystkim ta, która chce być modna i pociągająca.

Rodzaje kapeluszy

Wbrew pozorom, męski kapelusz to nie tylko „zwykły kapelusz”. Jak prawie wszystko w modowym świecie, tak i ten dodatek ma swoje różne modele i wersje.

Różnokolorowe kapelusze męskie

Warto poznać je, zanim zdecydujemy się na zakup.

  • Fedora. To kapelusz z filcu. Jego charakterystyczną cechą jest wklęsła fałda wzdłuż główka, która jest ściśnięta po bokach. Ten typ nakrycia głowy kojarzony jest z postaciami z gangsterskich filmów – możesz więc go założyć, jeśli masz podły nastrój i ochotę na złowrogą minę ;-).
  • Trilby. Ten typ kapelusza to odmiana „fedory”. Różni go zdecydowanie węższe rondo. Zwykle przywodzi na myśl muzyków jazzowych.
  • Panama. To kapelusz, który stworzony jest z liści palmy. Ma szerokie rondo i bardzo delikatnie wgniecione denko główki. Jest bardzo lekki i elastyczny.

Jak go nosić?

Rzecz, która jest zdecydowanie obowiązkowa przy noszeniu męskiego kapelusza to… odwaga. Kobieta nosząca taki dodatek musi być szalenie pewna siebie. W przeciwnym razie, jeśli na jej twarzy będzie rysowała się niepewność albo zakłopotanie – efekt lekkiej pruderyjności i przyjemnej dla oka bezczelności nie będzie osiągnięty. Jeśli jesteś pewna, że dysponujesz taka odwagą – dowiedz się, do jakich stylizacji pasuje ten dodatek.
Jeśli masz ochotę urozmaicić nieco swój strój codzienny (np. stylizację złożona z dżinsów, podkoszulka i marynarki), załóż kapelusz typu fedora. Jego dużą zaletą jest kolor – czarny z pewnością będzie pasowała do wszystkich pozostałych barw.
Nigdy nie zakładaj kapelusza do stroju sportowego. Nawet, jeśli modne połączenie dresu ze szpilkami wydaje ci się odpowiednią bazą dla kapelusza – zrezygnuj z tego pomysłu.
Kapelusz nie pasuje do sukienki. To męski dodatek, który pasuje do pewnej siebie, lekko ekscentrycznej dziewczyny – ale już niekoniecznie do damy w sukience.

Chcesz dodać sobie nieco odwagi? Nie używaj do tego kapelusza. On pasuje tylko kobietom, od których bije wrodzona pewność siebie.