Wielkie marki: Miu Miu

Reklama

Czy modowa marka może być… dowcipna? Awangardowa Miu Miu bardzo wyraźnie podkreśla, że owszem. A do tego może być też stylowa, elegancka, oryginalna, ciekawa… jak to możliwe?

Sklep Miu Miu

Warto poznać firmę, która od początków swojego istnienia pokazuje „humor” w swoich kolekcjach.

Historia marki

Marka Miu Miu została założona w roku 1992 przez Miuccię Prada. Na próżno jednak szukać połączeń klasycznej Prady z tą nową „gałęzią” mody. Już pierwsza kolekcja, którą pokazała projektantka, znaczącą się różniła. Pojawiły się w niej robótki szydełkowe, sakwy, kurtki owczej skór czy chodaki.
W latach 90-tych marka odniosła spektakularny sukces – do tego stopnia, że otwarto ponad pięćdziesiąt sklepów Miu Miu.

Przegląd kolekcji

Zanim marka Miu Miu stała się odrębnie postrzeganą firmą, musiała zaprezentować kilka kolekcji, które jasno wskazywały jej odrębny od Prady styl. Warto przypomnieć kilka z tych kolekcji:

    • 1996 – niewinnie i kobieco

Delikatne plisy, żywe barwy, bluzki zapinane aż pod szyję – Miu Miu prezentuje delikatność w wersji dziewczęcej. Krótkie żakardowe palta i halki z kokardami tylko potwierdzają wizję projektantów.

    • 2005 – abstrakcja

Abstrakcyjne wzory, masa kolorów i biżuteria na paskach i dekoltach – tak zaprezentowano kolekcję Miu Miu przed dziewięcioma laty. Niektóre wzory uznano wręcz za tapetowe, ale nadal robiące dobre wrażenie. Kreacje były łagodne dla sylwetek i były wyprodukowane z najlepszej jakości materiałów.

    • 2010 – kwiaty i falbany

A dokładniej – kwiatowe i falbaniaste brzegi sukienek – taki właśnie był motyw przewodni kolekcji z 2010 roku. Warto wspomnieć też o trójwymiarowych motywach stokrotek czy biżuterii zdobiącej buty.

Miu Miu dzisiaj

Jeśli zastanawiasz się, jaki styl proponuje marka Miu Miu dzisiaj, to mamy dla ciebie najnowsze doniesienia z kolekcji na jesień/zimę.
Przede wszystkim, co znacząco wyróżnia markę na tle innych, na chłodne dni Miu Miu proponuje bardzo jasne, pastelowe kolory. Delikatne błękity, pastelowe róże i biel.
Wśród krojów dominują pikowane, lekkie kurtki i sportowym stylu, wielkie, puchate płaszcze i delikatne, jak ściągnięte z kortu tenisowego sukienki. Niektóre kreacje mają w sobie lekko „kosmiczny” wydźwięk dzięki zastosowaniu błyszczących tkanin.

Ciekawostka

Czy wiesz, że twarzami firmy Miu Miu były takie gwiazdy, jak Vanessa Paradis, Kirsten Dunst czy Laeticia Casta?

Miu Miu jest ofertą skierowaną głównie dla młodych dziewczyn. Jeśli więc jesteś młodziutka… lub tak się czujesz, to nie masz na co czekać – odwiedź jeden z tych butików.