Moda z lat 40-tych – retro!

Moda z lat 40-tych – retro!

Niewiele wiemy o stylu z lat 40-tych. Warto zatem to zmienić – ówczesna moda miała wiele wartości.

Reklama

  • Wszystkie kobiece stroje miały bardzo dopasowane okolice pasa. Talia była podkreślona zarówno krojem, jak i paskami – nie tylko w sukienkach, ale i płaszczach czy żakietach.
  • Sukienka o długości do połowy łydki była charakterystyczna dla tamtych czasów. Panie nazywały tę długość „skromną”.
  • Codziennymi strojami były albo bardzo dopasowane, ołówkowe sukienki albo wręcz przeciwnie – te o rozkloszowanym kroju.
  • Wieczorową porą odkrywano plecy i ramiona – ten odważny gest był typowy dla mody z lat 40-tych.
  • Ozdobne paseczki, skromne kapelusiki i buty – nadal na słupku. Tak można krótko opisać modne dodatki z tamtego okresu.
  • Buty miały okrągłe czubki, czego powrót wyraźnie możemy zauważyć w ostatnich kilku sezonach. Podobnie jest z bluzeczkami z kołnierzykiem, które wówczas również były bardzo na czasie.

Czasem tylko jeden akcent z czasów retro może być bardzo przydatny w dzisiejszej stylizacji. Wykorzystaj np. opcję odkrytych pleców.

Oceń artykuł

Moda z lat 40-tych – retro! 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Co nosić mając krótkie nogi?

Krótkie nogi mogą sprawiać wrażenie dłuższych, jeśli zastosujecie kilka sprawdzonych tricków. Pozostańcie wierne pewnym fasonom i połączeniom, a poczujecie się bardziej pewnie i atrakcyjnie.

Moda z lat 90-tych: słodki kicz w natarciu

Posiadasz jeszcze bluzę z nadrukiem ulubionego boys bandu albo poszarpane spodnie? Jeśli tak, niechybnie dorastałaś w latach 90-tych. Czasem warto na chwilę do nich wrócić.

Moda z lat 80-tych: kicz na piedestale

Plastik przelewający się z cekinami, błysk tańczący z ekscentrycznymi dodatkami, a do tego wszystkiego makijaż w całej palecie barw – kto tęskni za latami 80-tymi, prosimy podnieść rękę!

Moda lat 60-tych: maksi krok w stronę mini

Masz czasem wrażenie, że cofnęłaś się w czasie? To nie podróż, to moda powraca do lat 60-tych. Stylistyczne przyłączenie się do tej podróży naprawdę nie jest trudne.

Moda z lat 50-tych – kobiecość ma głos!

Talia – biust: na tej linii koncentrowały się stroje z lat 50-tych. Jak można się domyślić, okres ten należał do kobiet. I był jednym z najpiękniejszych w damskiej modzie.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top