Reklama

Torebki tej marki pragnie mieć niemalże każda kobieta, która choć trochę interesuje się modą. Ale to oczywiście nie wszystko, co warto wiedzieć na temat tej znanej firmy.

Historia marki

Marka Mulberry powstała w roku 1971, jej twórcą był Roger Saul. Na początku firma nie miała zbyt wiele wspólnego z wybitnymi ubraniami i kreacjami – skupiono się na produkcji opasek na szyję oraz pasków ze skóry węża.
Kiedy firma zaczęła odnosić pierwsze sukcesy, wprowadzono nowość – skórzane oraz zamszowe torebki. Warto dodać, że torebki te produkowano ręcznie i tradycyjnie w starej kuźni w Chilcompton. Dopiero w 1989 otwarto właściwy zakład.
Firma Mulberry do tej pory słynie głównie z produkcji ekskluzywnych torebek. Niektóre modele, takie jak Maggie, Poppy, Mabel, Roxanne Tote, Calder Tote czy Emmy albo Gisele, na zawsze stały się kultowe.

Przegląd kolekcji

Choć z marką Mulberry najbardziej kojarzą się właśnie torebki, to jednak ten dom mody wydaje też regularnie najnowsze kolekcje ubrań. Oto ich przegląd:

    • 1997 – klasycznie i po angielsku

Klasyczny krój i klasyczny materiał, czyli tweed – taki właśnie był płaszcz, który zaprezentowano podczas tej właśnie kolekcji. Akcentem, który zachwycał i zwracał na siebie wagę, był atłasowy kołnierzyk.

    • 2009 – lekko i młodzieńczo

Skórzana kurtka bez kołnierzyka, marszczone rękawy, nonszalancko przerzucona chusta i spodnie w żywym, różowym odcieniu – taki właśnie był styl kolekcji sprzed pięciu lat. Zupełnie inny, niż dotychczasowy, bo lekki, świeży i młodzieńczy.

    • 2010 – dziewczęco

Niemalże wszystko, co pokazano w tej kolekcji, było delikatne i dziewczęce. Od materiału, jakim był bladoróżowy zamsz, przez wielkie kokardy i żartobliwe sukienki z ciekawymi nadrukami, po obcisłe dżinsy biodrówki.

Mulberry dzisiaj

Torebki – to oczywiście podstawowy produkt, jaki znajdziemy w najnowszej kolekcji Mulberry. Ponadto klasyczne płaszcze w jodełkę, ale w różnych, ciekawych barwach, wielkie skórzane płaszcze z grubym futrem na podszewce, będące nawiązaniem do początków firmy, efektownie skrojone marynarki czy przyjemne, grube swetry z pięknymi splotami.
W najnowszej kolekcji widać wyraźną inspirację efektywnymi wiązaniami na szyi. W efekcie niemalże każda zaprezentowana bluzka ma wspaniałe, eleganckie upięcie.

Ciekawostki

Marka Mulberry była pierwszą marką tworzącą zapotrzebowanie na le style anglaise, czyli poniekąd tworzenia dla designu dla potrzeb każdego klienta.

Torebkowe perełki firmy Mulberry często można kupić za grosze w sklepach vintage. Nie przegap takiej okazji i często odwiedzaj secondhandy w twojej okolicy.

Oceń artykuł

Wielkie marki: Mulberry 0 (0)