Jak nosić naszyjnik kołnierzyk?

Reklama

Naszyjniki z pereł albo innych kamieni, imitujące kołnierzyki bluzki, to prawdziwy hit. Na pewno musisz jeden mieć, jeśli tylko podążasz choć w małym stopniu za modą. Z drugiej strony, możesz wiedzieć, że jest modny, ale nie mieć pojęcia… jak go nosić. No właśnie, jak?

Czarny naszyjnik kołnierzyk
  • Tego typu naszyjnik pasuje każdej kobiecie, choć zdecydowanie noszą go najczęściej młode dziewczyny. Figura czy kolor włosów nie mają tu najmniejszego znaczenia.
  • Najczęściej naszyjnik taki wykonany jest z małych pereł, rzadziej z metali szlachetnych czy innych kamieni. Modele z pereł są też najbardziej popularne.
  • Wybierając naszyjnik w kształcie kołnierzyka, zastanów się, do czego najczęściej będziesz go zakładać. Dopiero potem wybierz odpowiedni model.
  • Taki naszyjnik dobrze wygląda, gdy noszony jest na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy to zakładanie go na gołym dekolcie – nie ma imitować faktycznego kołnierzyka, ale grać rolę taką, jak każdy inny naszyjnik. Drugi, ciekawszy sposób, to takie dopasowanie kołnierzyka, aby „udawał” prawdziwy kołnierzyk. Jest to też sposób bardziej powszechny.

Noś taki naszyjnik do jeansowych kurtek, jeansowych spodni, topów w jednym kolorze i kurtek ramonesek, długich spódnic i kwiatowych spódniczek. Ale także – oczywiście, do bardziej okazjonalnych kreacji.