Długie naszyjniki z małymi zawieszkami

Reklama

By jednak tak się stało, musisz przestrzegać pewnych ważnych zasad. Poznaj je, a wkrótce potem ruszaj na zakupy.

Cechy

Naszyjnik to ozdoba, którą zakładamy albo na dekolt, albo tuż pod samą szyją.

Modne naszyjniki z dużymi ozdobami

Zwykle jest sporych rozmiarów i zwraca na siebie dużą uwagę.

Czy jest modny?

Naszyjniki są modne od setek lat i zapewne będą przez kolejnych tyle. To po prostu ozdoba ponadczasowa, która jak nic potrafi podkreślić piękno kreacji oraz oczywiście noszącej go kobiety.

Trzy eleganckie ozdobne naszyjniki

Jeśli zatem nie masz jeszcze takiej biżuterii – zmień to.

Jak go nosić?

Noszenie naszyjników wymaga pewnej wprawy, ponieważ nieodpowiednio dobrany, może tylko pogorszyć twoją stylizację.

Ciemna stylizacja z naszyjnikiem

Warto kierować się przede wszystkim następującymi zasadami:

  • Nigdy nie zakładaj naszyjnika w geście natchnienia tuż przed wyjściem – w ten sposób ryzykujesz nieprzemyślaną stylizację.
  • Naszyjnik to bardzo bogata biżuteria, która nie potrzebuje konkurencji. Jeśli pragniesz założyć go na przyjęcie, to rozważ małą czarną – to idealne „tło” dla tego typu biżuterii.
  • Pamiętaj, że jeśli zakładasz naszyjnik, to reszta biżuterii powinna zostać w domu. Wielkim błędem jest na przykład noszenie bardzo dużego, efektownego naszyjnika oraz równie rzucających się w oczy kolczyków. Od tej zasady jest jeden wyjątek. Mianowicie, jeżeli posiadasz bardzo cenny komplet biżuterii (np. po prababci), który świetnie się ze sobą komponuje, to możesz go założyć. Jednak sukienka musi być wówczas tak prosta, jak tylko jest to możliwe.
  • Warto wiedzieć, że obecnie nie istnieje nacisk na noszenie naszyjników w prawdziwych, drogocennych kamieni. Możesz więc założyć sztuczną biżuterię i nadal emanować klasą.

Do czego zakładać naszyjnik?

Wiele kobiet zastanawia się, czy można nosić naszyjnik do kreacji innych, niż suknia wieczorowa. Oczywiście – jednak i tutaj obowiązują pewne zastrzeżenia.
Jeśli zakładasz np. stylowy garnitur z eleganckiej tkaniny, to wkraczasz w „nowomodę”. Nie możesz wówczas połączyć takiego zestawu (i podejścia) z wyjątkowo starym naszyjnikiem. Nie rezygnuj z niego, ale wybierz bardziej nowoczesny model.
Na uroczyste kolacje nie pasują wielkie naszyjniki. Zamiast nich warto założyć coś eleganckiego i skromnego.

Na co trzeba uważać?

Pamiętaj, że naszyjnik nigdy nie pasuje do bardzo ozdobnych sukienek – jeżeli więc masz w planie założyć kreację z kokardkami, to zrezygnuj z tego rodzaju biżuterii.
Warto też mieć na uwadze, że naszyjnik zwraca uwagę na szyję – jeżeli więc z jakichś powodów nie chcesz jej podkreślać, załóż lepiej duże kolczyki.

Naszyjnik dodaje nie tylko elegancji, ale i poczucia pewności. Jego dyskretny blask i duży ciężar są jak ciągłe przypomnienie: „jesteś piękna!”

Oceń artykuł

Naszyjnik – wielka rzecz, wielki efekt 0 (0)