Reklama

Nawet, jeśli nie interesujesz się tak bardzo znanymi projektantami, to zawsze wypada mieć na ich temat choć odrobinę wiedzy – chociażby po to, aby pochwalić się przez znajomymi.

Krótka biografia

Nina Ricci, a właściwie Maria „Nina” Ricci, urodziła się w 1883 roku w Turynie – szybko jednak przeprowadziła się z Włoch do Francji. W 1908 zaczęła pracę projektantki domu mody Raffin. W wieku czterdziestu dziewięciu lat otworzyła swój własny do mody wraz z synem Robertem. Projektantka zmarła w roku 1970. Gdy zmarł również jej syn, marka została wykupiona przez grupę Puig(w 1998 roku).

Przegląd kolekcji

Dom mody Niny Ricci wydał wiele kolekcji, choć niektóre z nich z całą pewnością miały większe znaczenie, niż pozostałe. Warto je przypomnieć.

    • 1947 – kwintesencja kobiecości

W późnych latach pięćdziesiątych sama Nina Ricci i jej syn decydowali o tym, co będzie pojawiało się pod nazwą marki. I tak, powstała niezwykła, bardzo kobieca kolekcja, którą reprezentowała wyjątkowa suknia. Długa, jedwabna satyna, zdobienia z czarnej koronki, wyraźna talia, brak ramiączek i rękawiczki– wszystko to nawiązywało do ultra kobiecego stylu preferowanego przez projektantkę.

    • 1996 – Myriam Schaeffer dla Ninny Ricci

W latach dziewięćdziesiątych, już po śmierci projektantki, powstała kolekcja stworzona przez Myriam Schaeffer. Była ona zupełnie inna od poprzednich – mniej oficjalna i luksusowa, a przez to przeznaczona nie tylko dla burżuazji.

    • 2007 – Olivier Theyskens po raz pierwszy

Śmiały i zdecydowany styl Oliviera Theyskensa pozwalał mu na łączenie romantycznego charakteru marki z własnymi upodobaniami do awangardy. Przykładem tego jest kolekcja z 2007 roku, gdzie najmocniejszym akcentem było czarne, jedwabne spodnium z butami za kolano.

Nina Ricci dzisiaj

Na co mogą liczyć dzisiaj ci, którzy odwiedzą salony Niny Ricci? Przede wszystkim na różnorodność i świetne wyczucie smaku.
Na lato 2014 proponowano przede wszystkim ubrania białe. Delikatne koronki, lejące się dzianiny, dopasowane żakiety – wszystko w olśniewającej, czystej barwie i o świetnym kroju.
Zima tego roku to już zupełnie „inna bajka”. Dom mody proponuje ciemne barwy, chwilami wręcz przytłumiające, z naciskiem na bordo i fiolet. Nadal elegancja w pełni.
Dom mody Niny Ricci jest idealny dla kobiet, które cenią sobie ponadczasową elegancję.

Ciekawostka

Czy wiesz, że perfumy domu mody Niny Ricci, wprowadzone na rynek przez Roberta Ricci w roku 1948, do dzisiaj znajdują się w pierwszej dwudziestce najlepszych francuskich perfum?

Nina Ricci? Posiadanie chociaż jednego elementu z jej kolekcji to jak podkreślenie swojej kobiecości. Nie rezygnuj z tego!

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Nina Ricci 0 (0)