Jakie okulary przeciwsłoneczne?

Reklama

Okulary przeciwsłoneczne, choć niezwykle modne, powinniśmy kupować głównie ze względu na ochronę naszych oczu. Nie każdy jednak wie, jaki model wybrać, dlatego w prostu sposób to wyjaśniamy.

Markowe ciemne okulary przeciwsłoneczne
  • Okulary z podstawowym filtrem UV to najbardziej popularny model. Dobry model będzie chronił cię przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Stopień przyciemnienia oraz właściwą moc filtra musisz jednak dobrać już według indywidualnych potrzeb i warunków pogodowych.
  • Jeśli jesteś sportowcem, wybierz okulary z filtrem polaryzacyjnym – poprawiają one kontrast widzenia oraz widoczność. Są także świetnym rozwiązaniem dla kierowców.
  • Okulary z fotochromem to trzecia kategoria. To świetny model, który przepuszcza ilość światła w zależności od ilości nasłonecznienia. Czyli, innym słowem, im więcej słońca na dworze, tym ciemniejsze stają się twoje okulary.
  • Dopiero po tym, jak wybierzesz rodzaj zabezpieczenia przed szkodliwymi promieniami, możesz zastanowić się nad wyglądem okularów. Na szczęście znajdziesz mnóstwo modeli w każdej kategorii.

Okulary przeciwsłoneczne kupowane na targu? Chyba bardzo nie lubisz swojego wzroku, skoro tak bardzo ryzykujesz. Najważniejszym wyznacznikiem okularów jest ochrona oczu, a nie wygląd.