Parasol – chroń się przed modową ignorancją!

Reklama

Parasol jest jednym z najmniej docenianych i zauważanych dodatków kobiecego stroju. To wielka szkoda, bo umiejętnie dobrany, może naprawdę dodać noszącej elegancji i uzupełnić jej styl. Naprawdę warto!

Kolorowe damskie parasole

Jeśli zatem jedyny parasol, który posiadasz, to duży, czarny i przeciwdeszczowy model, to koniecznie to zmień.

Cechy

Parasol służy ochronie przed deszczem, choć kobiece, które nie boją się modnych nowości i oryginalnych stylizacji, używają go także do ochrony przed słońcem.

Rodzaje parasolek

Parasole dzielą się na te, które mają chronić przed deszczem i te, które dają cień – czyli przeciwsłoneczne. Te pierwsze wykonane są z nieprzemakalnych materiałów, drugie są bardzo stylowe (mogą mieć np. dodatek koronki czy ażurową aplikację).

Trzy modne parasole we wzory

Ponadto, parasolki dzielimy na te, które są bardzo eleganckie, ale mniej praktyczne – czyli długie oraz te niezwykle wygodne – składane.

Jak wybrać parasolkę?

Oczywiście możesz wybrać klasykę – czyli właśnie duży, czarny parasol. Musisz jednak mieć wówczas świadomość, że taki model jest zwyczajnie nudny. A ty przecież nie chcesz być nudna, prawda?

Modne kolorowe parasole

Jeśli potwierdzasz to przypuszczenie, to kieruj się kilkoma naszymi wskazówkami:

  • Przyjmij do wiadomości, że parasolka to dodatek, którego używa się również do ochrony przed słońcem. Zamiast męczyć się w upale, udaj się do sklepu po przeciwsłoneczny egzemplarz i ciesz się błogim cieniem. Pamiętaj jednak, ze jeśli wybierasz model „retro” – czyli ten z koronkami, to musisz dopasować do niego swój strój. Ten parasol wymaga elegancji.
  • Dopasuj parasolkę do rodzaju swojego ubioru. Jeśli wybierasz słodkie pastele – to pomyśl o parasolce w grochy. Jeśli decydujesz się na żeglarskie akcenty na ubraniach – to wybierz białą parasolkę.
  • Pamiętaj o klasycznych wzorach – szkockiej kracie i czarnych grochach.

Marki warte zapamiętania:

Jeśli szukasz naprawdę malutkiej parasolki przeciwdeszczowej, udaj się do sklepu Totes – tam znajdziesz model, który z całą pewnością zmieści się w twojej torebce.
Nie zapomnij wstąpić też do Burberry – to sklep dla tych, którzy cenią sobie klasykę i idealny rozmiar parasola.

Ty w cudownym płaszczu, pięknych butach, perfekcyjnym makijażu i… z połamaną parasolką? Nigdy w życiu! Nie oszczędzaj na tak ważnych dodatkach, bo w rzeczywistości odejmują ci sporo stylu.