Wielkie marki: Paul & Joe

Wielkie marki: Paul & Joe

Niekonwencjonalne wzory, ekscentryczne detale i akcesoria, które zawsze przyciągają wzrok – tak można opisać stroje marki Paul & Joe. Jeśli mało o niej wiesz, to koniecznie to zmień.

Reklama

Nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też po to, by wiedzieć, na co polować w sklepach vintage. Albo – jeśli tylko masz przy sobie grubszy portfel – w ich ekskluzywnych butikach.

Historia marki

Marka Paul & Joe została założona w Paryżu przez Sophie Albou. Swój pierwszy sklep projektantka otworzyła w 2001 roku przy rue des Saints – Peres. W 2005 roku stworzono kolekcję Little Paul & Joe dla małych dzieci. Kolejny sklep otwarto trzy lata później, stworzono też markę Paul & Joe Sister – tańszą i skierowaną do typowego klienta z wielkiego miasta.
W 2008 roku projektanta nawiązała współpracę z francuską firmą Pierre Cardin, co skutkowało pojawieniem się linii Paul & Joe for Pierre Cardin. Rok później powstała linia Paul & Joe La Maison, czyli przedłużenie marki.

Przegląd kolekcji

Marka Paul & Joe jest młodą, bo założoną w 1995 roku marką. Jednak przez prawie dwadzieścia lat swojego istnienia „dorobiła” się już pięknych kolekcji, które warto przypomnieć.

    • 2001 – styl safari

Koszule rozpięte aż do pasa, wzory w kwiaty oraz ciekawe spodnium z perkalu – wszystko nadawało kolekcji wyjątkowego charakteru, który przywodził na myśl letnie dni.

    • 2008 – vintage

To właśnie stylem vintage została zainspirowana kolekcja sprzed sześciu lat. Furorę zrobiły szorty ze skóry gada z wywiniętymi mankietami. Duże wrażenie na odbiorcach zrobiła także sznurowana, folkowa koszula w kolorze pomarańczowym oraz koszule robocze stworzone z pledu.

    • 2011 – kobiecość w 100%

Ta kolekcja odsłoniła zupełnie nowe oblicze marki Paul & Joe. Romantyczna kolekcja, na której czele „stała” suknia z jedwabnego szyfonu, zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Fascynujący był również kombinezon z pomarańczowej satyny, do którego dopasowany lakierowany, czerwony pasek.

Paul & Joe dzisiaj

Jaka jest dzisiaj marka Paul & Joe i jakie projekty wychodzą z tego znanego już domu mody? Oczywiście sprawdziliśmy to dokładnie.
Przede wszystkim, niemalże wszystkie stroje i kreacje z najnowszych kolekcji to ubrania bardzo klasyczne. Cechują ją bardzo stonowane kolory (pomarańczowy, brązy, beż, zgnita zieleń) i przyjemne dla oka faktury tkanin. W niektórych stylizacjach możemy zauważyć bardzo delikatne akcenty żołnierskie, ale przy zachowaniu całej kobiecości i delikatności całokształtu. Bogate, ciężkie okrycia z wełny idealnie komponują się z resztą projektów zarówno pod kątem kolorystycznym, jak i stylowym. Klasa.

Czasem spodnie z gadziej skóry, czasem długa sukienka w kwiaty – nie ma wątpliwości, że marka Paul & Joe zaskakuje. A któż, jak nie kobiety, kocha być zaskakiwanym?

Oceń artykuł

Wielkie marki: Paul & Joe 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: Ungaro

Właściciel marki Ungaro podążał z początku we nieco innym kierunku, niż robi to aktualnie. Zmiana była dobrym pomysłem, za którym chowała się szansa wielkiego sukcesu.

Wielkie marki: Pringle of Scotland

Co z tak wielką, modową marką ma wspólnego sweterek – bliźniak, które gwiazdy pokochały markę Pringle of Scotland i za co oraz ile już lat firma ta istnieje na rynku. Ja wiem to wszystko, a ty?

Wielkie marki: Preen

Sięganie po przeróżne inspiracje jest znanym, ale nadal bardzo skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi wielkich gwiazd. I po takie właśnie rozwiązanie sięgnięto w marce Preen. Czy skutecznie?

Wielkie marki: Mulberry

Znak rozpoznawczy firmy Mulberry jest jednym z najbardziej wyróżniających się na całym świecie. Poszukują go klientki sklepów vintage, kochają kolekcjonerki i wielbią modowe fanatyczki.

Wielkie marki: Moschino

Wydaje się, że projektanci mody powinni być poważni, zdystansowani, wyważeni… ale to oczywiście nieprawda. Niektórzy, tak jak założyciel marki Moshino, może po prostu śmiać się z mody i tym samym również robić karierę.

Wielkie marki: Marni

Nie każda marka modowa zaczynała swoją karierę poprzez założenie firmy „ot tak”. Niektóre korzystały najpierw z pomocy marek o wyrobionej już pozycji. Tak postąpiono z Marni – ale czy była to dobra decyzja?

Wielkie marki: Marchesa

Idealna sukienka, piękna kreacja, fenomenalna suknia – jakkolwiek nazwać by efekty działań projektantek „Marchesa”, niezmiennie budzą zachwyt wśród kobiet. Klasyka czy oryginalność – co stoi za tym sukcesem?

Wielkie marki: Liberty

Gdybyś urodziła się ponad sto lat temu, mogłabyś, jak dzisiaj, po prostu wejść do domu mody Liberty. Ale wtedy kupiłabyś nie sukienkę, lecz na przykład… stolik do salonu. Jak firma przeszła tak ogromną przemianę i kto za nią stał?

Wielkie marki: Lanvin

Czy marka, która ma ponad 100 lat, może produkować dzisiaj coś modnego? Ci, którzy znają produkty firmy Lanvin, mogą odpowiedzieć pytaniem: „A czy po nocy przychodzi dzień?”. Obie odpowiedzi są równie oczywiste.

Wielkie marki: Guess

Rekordowa ilość sklepów, inspiracja najpiękniejszymi kobietami świata, wielobranżowość – to przepis na sukces według marki Guess. Z takiego przepisu musi wyjść smakowity kąsek dla wielu pasjonatek mody.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top