Reklama

Nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też po to, by wiedzieć, na co polować w sklepach vintage. Albo – jeśli tylko masz przy sobie grubszy portfel – w ich ekskluzywnych butikach.

Historia marki

Marka Paul & Joe została założona w Paryżu przez Sophie Albou. Swój pierwszy sklep projektantka otworzyła w 2001 roku przy rue des Saints – Peres. W 2005 roku stworzono kolekcję Little Paul & Joe dla małych dzieci. Kolejny sklep otwarto trzy lata później, stworzono też markę Paul & Joe Sister – tańszą i skierowaną do typowego klienta z wielkiego miasta.
W 2008 roku projektanta nawiązała współpracę z francuską firmą Pierre Cardin, co skutkowało pojawieniem się linii Paul & Joe for Pierre Cardin. Rok później powstała linia Paul & Joe La Maison, czyli przedłużenie marki.

Przegląd kolekcji

Marka Paul & Joe jest młodą, bo założoną w 1995 roku marką. Jednak przez prawie dwadzieścia lat swojego istnienia „dorobiła” się już pięknych kolekcji, które warto przypomnieć.

    • 2001 – styl safari

Koszule rozpięte aż do pasa, wzory w kwiaty oraz ciekawe spodnium z perkalu – wszystko nadawało kolekcji wyjątkowego charakteru, który przywodził na myśl letnie dni.

    • 2008 – vintage

To właśnie stylem vintage została zainspirowana kolekcja sprzed sześciu lat. Furorę zrobiły szorty ze skóry gada z wywiniętymi mankietami. Duże wrażenie na odbiorcach zrobiła także sznurowana, folkowa koszula w kolorze pomarańczowym oraz koszule robocze stworzone z pledu.

    • 2011 – kobiecość w 100%

Ta kolekcja odsłoniła zupełnie nowe oblicze marki Paul & Joe. Romantyczna kolekcja, na której czele „stała” suknia z jedwabnego szyfonu, zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Fascynujący był również kombinezon z pomarańczowej satyny, do którego dopasowany lakierowany, czerwony pasek.

Paul & Joe dzisiaj

Jaka jest dzisiaj marka Paul & Joe i jakie projekty wychodzą z tego znanego już domu mody? Oczywiście sprawdziliśmy to dokładnie.
Przede wszystkim, niemalże wszystkie stroje i kreacje z najnowszych kolekcji to ubrania bardzo klasyczne. Cechują ją bardzo stonowane kolory (pomarańczowy, brązy, beż, zgnita zieleń) i przyjemne dla oka faktury tkanin. W niektórych stylizacjach możemy zauważyć bardzo delikatne akcenty żołnierskie, ale przy zachowaniu całej kobiecości i delikatności całokształtu. Bogate, ciężkie okrycia z wełny idealnie komponują się z resztą projektów zarówno pod kątem kolorystycznym, jak i stylowym. Klasa.

Czasem spodnie z gadziej skóry, czasem długa sukienka w kwiaty – nie ma wątpliwości, że marka Paul & Joe zaskakuje. A któż, jak nie kobiety, kocha być zaskakiwanym?

Oceń artykuł

Wielkie marki: Paul & Joe 1 (1)