Sklep Paul Smith

Reklama

Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ Paul Smith zaskakuje kobiety i daje im dokładnie to, czego pragną – atrakcyjności. Ale… po kolei.

Biografia

Paul Smith urodził się w roku 1946. Od początku wiązał swoją przyszłość z branżą modową, więc już w 1970 roku otworzył swój pierwszy sklep w Nottinghamw. Dziewięć lat później był pierwszym detalistą – właścicielem sklepu w Covent Garden w Londynie.
Dopiero w roku 1993 Smith wprowadził do swoich kolekcji linię ubrań damskich. I tutaj pojawił się znak charakterystyczny dla projektanta – kolorowe pasy.

Przegląd kolekcji

Warto spojrzeć na chociaż dwie kolekcje, które obrazują spojrzenie Smitha na damską modę.

    • 2005 – po angielsku

Wielbicielki angielskiego stylu musiały być zachwycone tą kolekcją, w której przede wszystkim połączono wielobarwne paski i paseczki z różnymi motywami kwiatowymi. Wszystko to sprawia wrażenie lekko niepasującego do siebie, ale z całą pewnością o to właśnie chodziło.

    • 2010 – sielsko

Cztery lata temu Smith również składa „hołd” kobiecości, prezentując kreacje z motywami kwiatowymi. Całość otrzymana w swojskim klimacie, co miały potwierdzać gumowe buty czy rozdarte kabaretki, ale nadal jest… elegancko.

Paul Smith dzisiaj

Najnowsze kolekcje Paula Smitha są już zupełnie inne od tych z lat poprzednich. Na czym polegają różnice? Już wyjaśniamy.
W kolekcji na jesień/zimę 2014/2015 widać zafascynowanie projektanta… piżamami. Tymi z delikatnych materiałów, jedwabny czy jedwabnej bawełny.
To oczywiście nie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Kreacje Paula Smitha są bowiem przede wszystkim pełne niezwykłych wręcz wzorów i kolorów. Fiolety, róże, czernie – a wszystkie tak intensywne i luksusowe, tak fantazyjnie zespolone, że same w sobie tworzą arcydzieło.
Kobiety wymagające od ubrań większego stonowania i minimalizmu również znajdą coś dla siebie. Rozpoczynając od przytłumionego, żółtego płaszcza, przez klasyczne spodnie i swetry utrzymane w jednym kolorze, po zachwycające, stylowe garnitury.

Ciekawostki

Nie każdy wie, że Paul Smith jest… szlachcicem. Tytuł szlachecki otrzymał czternaście lat temu za wybitne zasługi w dziedzinie mody.

Styl retro jest coraz bardziej popularny. Nic zatem dziwnego, że nawiązujące do niego kolekcje Paula Smitha również cieszą się niemalejącym zainteresowaniem.

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Paul Smith 0 (0)