Perfumy – uzupełnienie piękna

Reklama

Nie każda kobieta wie, że perfumy się nosi – podobnie, jak ubrania. Nie każda również zdaje sobie sprawę, że aby nosić je dobrze, trzeba przestrzegać kilku bardzo ważnych reguł.

Rozpoczynając od wyboru zapachów, poprzez ilość naniesionych na siebie kropel i kończąc na miejscach, w których należy się perfumować – aby pachnieć dobrze, trzeba wiedzieć, co i jak.

Jaki zapach wybrać?

Najważniejsza odpowiedź jest dość oczywista – ten, który ci się najbardziej podoba. A najlepiej kilka – bo nie każdy zapach będzie pasował na każdą okazję.
Ciężkie, orientalne i bardzo słodkie perfumy z dodatkiem piżma nadają się tylko i wyłącznie na wieczór. Noszone do pracy, na rodzinne spotkanie czy pogaduszki z przyjaciółkami będą zbyt intensywnie pobudzać zmysły towarzyszy, co z pewnością nie będzie dla nich przyjemne.
Relaksujący, wolny od pracy dzień to okazja, aby założyć coś kwiatowego albo cytrusowego, co będzie jednoznacznie kojarzyło się ze świeżością. Idealnie pasuje tu także trawa cytrynowa.
Jodła i szkocka sosna to składniki, które powinny pojawić się w perfumach przeznaczonych do pracy. Są aseksualne i profesjonalne.

Jak kupować perfumy?

Niestety, wciąż wiele Polek robi to źle. Zwykle panie wchodzą do perfumerii i wąchają po kilkanaście butelek, co doprowadza nos do „paraliżu” i uniemożliwia poznanie rzeczywistego zapachu. Taka metoda jest też nieprawidłowa z innego względu – to, co czujemy na testerze albo na butelce, to zapach „pierwotny”, który jednak zmieni się pod wpływem aromatu naszej skóry. Dlatego warto spryskać się testerem w perfumerii i powąchać skórę po kilku godzinach – dopiero wówczas poznamy rzeczywistą barwę zapachową danej mieszanki.
Warto też zauważyć, że perfumy służą nam bardzo długo – dlatego naprawdę warto zdecydować się na dobre jakościowo produkty.

Jak nosić perfumy?

Sam wybór zapachu to nie wszystko – należy jeszcze nosić perfumy właściwie. Oto nasze wskazówki:

  • Nie „psikaj się” wszędzie, gdzie popadnie – twój zapach będzie wówczas nie do zniesienia dla otaczających cię ludzi. Pryśnij perfumy dwa razy przed siebie i wejdź w powstałą „mgiełkę” – to idealny sposób na osiągnięcie idealnego natężenia zapachu.
  • Nie rozpylaj perfum na ubranie – mogą je zniszczyć, powodując niemożliwe do usunięcia plamy.
  • Rozpylaj perfumy na miejsca, w których czuć pulsującą krew – pod szczęką, za uszami i na wewnętrznej części nadgarstków.
  • Pamiętaj, że po kilku miesiącach używania perfum ich zapach będzie dla ciebie słabiej wyczuwalny – dlatego warto spytać kogoś znajomego o ocenę jego intensywności.
  • Rozpylaj perfumy kilka godzin przed wyjściem z domu – użycie ich przed samym wyjściem będzie spowoduje, że będziesz roztaczała zbyt intensywny zapach.

Idealnie dobrane perfumy zastąpią najpiękniejszą biżuterię. Pamiętaj jednak, że… muszą być nakładane tylko na czystą skórę!