Reklama

To właśnie ona wprowadziła do brytyjskiej mody więcej minimalizmu i surowości, odważnie założyła też, że kobiety pokochają prostotę. Oczywiście – słusznie.

Biografia

Phoebe Philo urodziła się w roku 1973. Po ukończeniu studiów rozpoczęła karierę asystentki Stelli McCartney w firmie Chloé, która była zresztą jej koleżanką z czasów szkolnych.
W 2006 roku Philo zrezygnowała z pracy dla marki i wycofała się z życia zawodowego. Wracając po dwóch latach, podpisała kontrakt z marką Céline.
W 2010 roku Philo otrzymała tytuł brytyjskiego projektanta roku.

Przegląd kolekcji

Jakie właściwie są projekty jednej z najbardziej znanych brytyjskich projektantek? Warto im się przyjrzeć.

    • 2002 – a’la bielizna

Kolekcja sprzed dwunastu lat była debiutem młodziutkiej Philo. Stworzyła ona wówczas kolekcję, w której poszczególne kreacje zbliżone były wyglądem do bielizny, były też niezwykle delikatne i kobiece. Przykładem mogła być chociażby skromna sukienka z kremowej bawełny i koronkowymi wycinankami. Prosto, dziewczęco, z wdziękiem.

    • 2004 – powrót do lat 70-tych

Dziesięć lat temu Philo nawiązała w swych projektach do lat 70-tych, co miało swój wyraz w krótkich spodenkach dżinsowych, fantazyjnym pasku czy błękitno – białej koszuli. Ponadto, w kolekcji pojawiły się białe, lniane szorty, ogrodniczki czy sukienki przerobione z wielkich koszulek. Zabawa z rozmysłem.

    • 2010 – klasa i powaga

Kolekcja sprzed czterech znacznie różniła się od poprzednich – projektantka postawiła przede wszystkim na skórzane elementy i proste kroje. Całość robiła fenomenalne wrażenie – zwłaszcza na kobietach ceniących klasykę.

Phoebe Philo dzisiaj

Zastanawiasz się, jakie projekty tworzy dzisiaj Phoebe Philo? Mamy dla ciebie podpowiedź.
Najnowsza, zaprezentowana dla Céline kolekcja pełna jest przytłumionych kolorów. Zgnita zieleń, czernie, szarości i beże – to kombinacja barw, którymi posługuje się Phoebe Philo dzisiaj.
Całość w dalszym ciągu nawiązuje do klasycznych trendów, ale już nie tak bardzo, jak wspomniany płaszcz z roku 2010. Aktualne okrycia są znacznie bardziej oryginalne, jak na przykład zbyt duży płaszcz w wielką kratę czy modele bardzo futrzane.
Wciąż jednak możemy znaleźć tutaj klasyczne garnitury czy sukienki nadające się na bardzo oficjalne okazje.

Ciekawostka

Czy wiesz, że… Phoebe Philo ma trójkę dzieci: córka Maya (2004), syn Marlow (2007) i syn Arthur (2012).

Co robi Phoebe Philo, kiedy nie może znaleźć wymarzonej kreacji na jakąś okazję? Projektuje ją sobie… Zazdrościmy!

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Phoebe Philo 0 (0)