Jaki płaszcz do sukni wieczorowej?

Reklama

Piękne sukienki, które tak chętnie zakładamy na wielkie bale, potrzebują odpowiedniego okrycia. Nie zawsze musi być to etola czy futro, często wystarczy płaszcz. Z drugiej strony, powinien być to płaszcz, który spełnia pewne określone wytyczne.

Beżowy płaszcz do sukni wieczorowej
  • Aby nie psuć całego efektu wyjątkowej elegancji, do sukni wieczorowej załóż płaszcz, który będzie albo tej samej długości, co suknia, albo nieco dłuższy od niej. Płaszcz zbyt krótki będzie prezentował się znacznie gorzej.
  • Mieszanie stylu swobodnego i eleganckiego jest tutaj absolutnie niedopuszczalne. Dlatego właśnie nie wolno zakładać na przykład płaszcza określanego jako prochowiec – czyli odpada zwykłe płótno. Na pewno idealnie będzie za to prezentowało się okrycie z domieszką wełny. Ciekawie też prezentują się płaszczyki z delikatnym połyskiem.
  • Ważny jest także krój. Płaszcz do eleganckiej sukienki powinien mieć wcięcie w talii i być związany paskiem, opcjonalnie może być także odcinany pod biustem. Takie modele z całą pewnością będą świetnie pasowały do sukni wieczorowej.

Nie zakładaj, że przecież płaszcz „to tylko na chwilę”, więc możesz założyć cokolwiek. Idealna stylizacja wymaga dbałości o każdy szczegół.