Płaszcz w kolorze wielbłądziej wełny – król klasyki

Reklama

Elegancki i niezwykle kobiecy płaszcz w kolorze wielbłądziej wełny to jeden z kanonów klasyki. Warto go mieć, bo pasuje do wielu kreacji – nie tylko do tych najbardziej wyszukanych.

Ciemne płaszcze w kolorze wielbłądziej skóry

Posiadanie takiego płaszcza to obowiązek każdej kobiety, która ceni sobie elegancję. Warto jednak wiedzieć, do czego wypada, a do czego nie należy go zakładać.

Czy jest modny?

Płaszcz w kolorze wielbłądziej wełny nigdy nie wychodzi z mody – dokładnie tak, jak perły czy kolczyki koła.

Trzy modne płaszcze w kolorze wielbłądziej skóry

Możesz kupić go zatem bez obaw, że nie będzie modny w następnym sezonie. Z pewnością będzie – i to przez wiele kolejnych lat.

Dla kogo i jak go nosić?

Płaszcz w kolorze camel, czyli wielbłądziej wełny, pasuje każdej kobiecie, bez wyjątku. Panie starsze, młodsze, chudsze i grubsze – wszystkim dodaje on wysokiej klasy elegancji.
By jednak nosić taki płaszcz godnie, trzeba przestrzegać kilku ważnych wytycznych:

  • Do płaszcza w kolorze wielbłądziej wełny koniecznie trzeba dopasować równie klasyczne dodatki – czyli eleganckie buty i klasyczne nakrycie głowy. Nie mogą być to ubrania, które są z zupełnie innego gatunku stylistycznego – jak na przykład skórzane spodnie!
  • Teoretycznie do płaszcza w takim kolorze pasują wszystkie odcienie pozostałych ubrań. W praktyce jednak połączenie płaszcza camel z różowymi spodniami jest wręcz rażące. Dlatego najbezpieczniej jest zakładać płaszcz do równie klasycznych kolorów: czerni, bieli oraz szarości.
  • Ciekawą opcją dla odważnych kobiet jest połączenie tego typu płaszcza z… dżinsami. Jeśli zdecydujesz się na taki zestaw musisz jednak pamiętać, że warunkiem dobrej stylizacji tego typu jest wybranie klasycznych dżinsów.
  • Jeśli masz ochotę budzić skojarzenie z gwiazdami wielkiego ekranu, do płaszcza w kolorze wielbłądziej wełny zakładaj czarny beret z tzw. antenką – to kwintesencja klasyki.

Jaki wybrać?

Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że twój płaszcz nigdy nie stanie się nudny, a ponadto – że będziesz nosić „najbardziej klasyczną klasykę”, to wybierz płaszcz bez guzików, z bardzo szerokim kołnierzem i wiązaniem w pasie. Taki model musi być nieco rozkloszowany.

Efektowne i proste płaszcze w kolorze wielbłądziej skóry

Gdy jednak masz ochotę za nieco bardziej „aktualny” rodzaj płaszcza, możesz zdecydować się na dwurzędowy i zapinany pod samą szyję – zachowasz klasyczny wygląd i jednocześnie będziesz czuła się bardzo modnie.
Panie, które lubią podążać za najnowszymi trendami, mogą wybrać któryś z aktualnie modnych płaszczy w kolorze wielbłądziej wełny. Trzeba jednak liczyć się z tym, że obcisły płaszcz z baskinką (falbanką wokół bioder), nawet jeśli jest w kolorze camel, to nie urzeka już tak bardzo, jak klasyczna jego odmiana.

Płaszcz w kolorze wielbłądziej wełny sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz zrobić na kimś wielkie wrażenie. Nie zawahaj się go użyć!