Reklama

Teraz to jedna z najpopularniejszych firm odzieżowych. Warto zatem przyjrzeć się jej bliżej.

Historia marki

Firma Pringle of Scotland została założona w roku 1815 przez Roberta Pringle’a. Na początku pod tą nazwą produkowano tylko rajstopy oraz bieliznę. W latach 30-tych XX wieku nastąpił jednak przełom – firma wprowadziła do swojej oferty sweterek – bliźniak, który zrobił błyskawiczną furorę i został pokochany przez gwiazdy tak wielkie, jaką bez wątpienia była Grace Kelly.
Po pewnym czasie firma zaczęła chylić się ku upadkowi. W 2000 roku kupili ją bracia Fang, którzy skutecznie zmienili ją ponownie w światowej klasy markę.
Pierwsza kolekcja pod nowymi rządami została pokazana w roku 2002 podczas London Fashion Week. Pięć lat później wprowadzono linię Pringle 1815.

Przegląd kolekcji

W przyszłym roku marka Pringle of Scotland będzie obchodziła 200-ną rocznicę swojego powstania. Warto dowiedzieć się, bo pojawiało się w tym domu mody przez tak długi okres.

    • 1964 – jeszcze dla panów

Kaszmirowy sweter w odcieniu musztardy zrobił natychmiastową „karierę” wśród panów. Oczywiście model szybko został przełożony również na wersję dla kobiet.

    • 2003 – Szkocja tradycyjna, dzianina dzisiejsza

Niemalże wszystko, co wywodziło się z kolekcji z roku 2003, miało coś wspólnego ze Szkocją. Płaszcz, sweter, kamizelka – każdy z tych elementów podkreślony był typową kratą argyl. Ponadto gładkie topy, wąskie spódnice , proste suknie i bezrękawniki – klasycznie i z nutą Szkocji.

    • 2008 – kokon

„Kokonowe” płaszcze – tak nazwano okrycia z kolekcji z roku 2008. Starannie wykonane i w ciekawych barwach i przy zastosowaniu najnowszych krojów. Kolekcja robiła duże wrażenie.

Pringle of Scotland dzisiaj

Jesteś ciekawa, jakie stroje aktualnie proponuje marka Pringle of Scotland? Oczywiście sprawdziliśmy to dla ciebie.
Najnowsza kolekcja jest przede wszystkim niezwykle stonowana i klasyczna. Prym wiodą bardzo proste krojem bluzki w stonowanych kolorach, często pojawiają się również ołówkowe spódnice.
Kolory są dalekie od żywych – to raczej ciemne, stonowane barwy. Projektanci postawili na odcienie bordo, fiolety i czernie. Niemniej, jeśli szukasz czegoś odmiennego, to znajdziesz także nieliczne ubrania w kolorze beżu albo nawet różu.
Oczywiście w tak popularnej marce, która swój niewątpliwy sukces zawdzięcza między innymi sweterkom – bliźniakom, nie może zabraknąć inspiracji takim właśnie elementem ubrania. Z łatwością znajdziesz zatem dopasowany sweter w najnowszej ofercie marki.

Na pewno znasz markę Pringle of Scotland – każdy ją przecież zna. Ale czy wiesz, że firma ta niedługo będzie obchodzić dwusetne „urodziny”? Zaskakujące, prawda?

Oceń artykuł

Wielkie marki: Pringle of Scotland 0 (0)