Przeciwsłoneczne okulary „muchy”

Reklama

Wśród nielicznej kategorii rzeczy, których założenie poprawia samopoczucie w jednej sekundzie, z pewnością znajdują się „muchy” – czyli specyficzny rodzaj damskich okularów przeciwsłonecznych. To już właściwie przedmiot kultowy.

Kolorowe, markowe okulary przeciwsłoneczne

Aby dobrze w nich wyglądać, musisz jednak wiedzieć o nich nieco więcej niż to, że są „na czasie”.

Cechy

Okulary muchy to te, które zakrywają prawie połowę twarzy i mają lekko wypukłe szkła. Występują w postaci cieniowanej – czyli z połową szkła jaśniejszego i połową ciemniejszego oraz zwykłej – bez przejścia kolorów. Nie sposób wymienić wszystkich ich rodzajów, różnią się kształtem oprawek oraz kolorami.

Czy są modne?

Ten typ okularów jest obecnie zdecydowanie najmodniejszy – w niektórych sklepach nie ma nawet innych propozycji.

Młodzieżowe kolorowe okulary przeciwsłoneczne

Jeśli chcesz być naprawdę modna, to po prostu musisz mieć takie okulary, wszystko inne zwyczajnie odpada.

Dla kogo?

Jeśli chcesz znaleźć idealne okulary „muchy”, to musisz wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy – od tego bowiem zależy, jak będziesz w nich wyglądać.

Dwie pary kolorowych okularów przeciwsłonecznych

  • Jeśli twoja twarz ma owalny kształt, możesz uznać się za prawdziwą szczęściarę. Prawdopodobnie niezależnie od tego, jakie szkła i oprawki wybierzesz, będziesz wyglądała świetnie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byś przymierzyła wiele modeli i wybrała dopiero ten, w którym będziesz czuła się najlepiej.
  • Panie, które są posiadaczkami twarzy trójkątnej, kwadratowej albo okrągłej nie mają już tak łatwego zadania – znalezienie „much idealnych” będzie dla nich wyzwaniem. Dla ułatwienia można dodać, że w takim przypadku znacznie lepiej decydować się na jasne oprawki – nie sprawiają wrażenia zasłonięcia całej twarzy.

Jak je nosić?

Jeśli zdecydowałaś się na okulary „muchy” i już je zakupiłaś, zastanów się, do czego możesz je zakładać. Wbrew pozorom, sprawa nie jest bowiem taka oczywista.
Dużo zależy od rodzaju okularów, na jakie się zdecydowałaś. Jeśli oprawki mają zdecydowany, żywy kolor (np. czerwony), to postaraj się tak dopasować stylizację, aby chociaż jeden jej, mały element również był w takim samym odcieniu. Może być to na przykład ciekawa torebka.
Panie, które decydują się na duże oprawki w odważne wzory – jakimi bez wątpienia są szalenie modne cętki, powinny pamiętać, że jest to dosyć wyzywający i charakterystyczny wzór. Nie może ona pojawiać się na żadnym, dodatkowym elemencie stylizacji. Warto też zwracać uwagę na to, by całość zestawu nie była zbyt krzykliwa.

Bardzo klasyczne okulary, czyli wszystkie te w kolorach brązu i czerni, będą stanowiły świetny dodatek do bardziej odważnych stylizacji. Możesz na przykład założyć spodnie khaki, biała koszulkę, apaszkę w lamparcie, przygaszone cętki, kolczyki z elementami drewna i takie właśnie okulary. Efekt będzie oszałamiający.

Okulary typu „muchy” są cudowne nie tylko dlatego, że świetnie się w nich wygląda. Drugi powód to ten, że bez skrępowania możesz obserwować najbardziej przystojnych mężczyzn z okolicy.