Sklep Ralph Lauren w Genewie

Reklama

Niezależnie więc od tego, czy jesteś fanką tego serialu, czy mody albo jednego i drugiego – zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi tej wielkiej, modowej osobistości.

Krótka biografia

Ralph Lauren urodził się w roku 1939 – jako Ralph Rueben Lifshitz, syn imigrantów.
Swoją wielką przygodę z modą projektant rozpoczął bardzo skromnie, otwierając w 1967 roku sklep z krawatami. Kolejnym krokiem było projektowanie koszul, a już w 1971 roku Lauren zaprojektował swoją własną linię mody damskiej.
Wielką sławę przyniosło mu zaprojektowanie strojów do filmu „Wielki Gatsby”. Uznany został wówczas za „interpretatora przeszłości Stanów Zjednoczonych”.
Siedemnaście lat temu marka weszła na giełdę, a sam projektant ma większość jej udziałów.

Przegląd kolekcji

Projektant stworzył wiele ciekawych kolekcji, chociaż niektóre z nich z całą pewnością bardziej niż inne zapadły w pamięć odbiorcom. Warto je przypomnieć.

    • 1988 – zima na prerii

Szkocka krata – to motyw przewodni kolekcji z późnych lat 80-tych. Lauren postawił wówczas na flanelę, tweed i żywe barwy. Późniejsze kolekcje pokazały jednak, że był to raczej incydent w jego ogólnej tendencji tworzenia.

    • 1996 – androgeniczność na topie

Spodnium, ponure kolory i suknie futerały – kolekcja ta była zaskakująca, ale już bardzo elegancka. Wyraźnie zmierzała w stronę luksusu.

    • 2001 – mini spódniczka, maksi płaszcz

I tutaj Lauren wykorzystał tweed, ale już w zupełnie odmiennych stylizacjach, bardzo ukierunkowanych w stronę kobiet eleganckich. Kolekcja opierała się głównie na zestawieniach bardzo krótkich, zmysłowych spódniczek z długimi, delikatnymi płaszczami. Efekt był zachwycający.

    • 2005 – pastelowa klasyka

Kolekcja sprzed prawie dziesięciu lat była już usposobieniem delikatności i kobiecości. Najjaśniejsze z możliwym odcieni pasteli łączyły się z bielą. Choć Lauren podkreślał, że miały być to ubrania sportowe, skojarzenie z klasyką było nieuchronne.

    • 2010 – uczniowie raz jeszcze

W tej kolekcji Ralph Lauren wyraźnie daje upust swojej tęsknocie za czasami eleganckich strojów dla uprzywilejowanych warstw społecznych z czasów Gatsbiego. Stroje mówią jedno – elita.

Ciekawostki

Czy wiesz, że pod koniec lat 80-tych projektant przeszedł operację usunięcia guza mózgu? W 1994 Lauren założył też fundację na rzecz walki z rakiem piersi – Fashion Targets Breast Cancer.

Klasa i elegancja pasuje każdej z nas. I dlatego każdej z nas pasują też ubrania od Ralpha Laurena. Tutaj nie ma wyjątków, pamiętaj.

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Ralph Lauren 0 (0)