Jak dobrać rozmiar jeansów?

Jak dobrać rozmiar jeansów?

Na pewno już nie raz zastanawiałaś się, dlaczego właściwie rozmiary jeansów w sklepach nie są oznaczone bardzo prosto, w centymetrach. Cóż, nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale wiem, jak czytać aktualną rozmiarówkę.

Jeansy z centymetrem

Reklama

  • Na spodniach najczęściej możesz spotkać dwa oznaczenia. Pierwsze z nich to „W”, które oznacza obwód pasa w okolicy pępka. Wartość ta podana jest w calach. Oto, jak prezentuje się przeliczenie cal na centymetry: 63,5 cm to rozmiar 25,66cm to 26, 68,5cm to inaczej 27, 71,1cm to rozm.28, 73,6cm to rozm.29, 76cm to rozm.30, 78 cm to rozm.31, 81cm to rozm. 32, 84cm to rozm. 33. Oczywiście nie musisz się tego uczyć – zapamiętaj tylko swój rozmiar.
  • Drugie z oznaczeń, czyli „L”, to długość nogawki mierzonej po wewnętrznej części spodni. W przełożeniu na centymetry kształtuje się to w następujący sposób: 76cm to rozmiar 30, 81cm to rozmiar 32, 86cm to rozmiar 34 a 91cm to rozmiar 36.
  • Warto dodać, że na metce najczęściej możesz spotkać zapis „W/L”, przedstawiający te dwie wartości.

Jeśli przyglądasz się spodniom i wydaje ci się, że powinny być dobre, ale rozmiar wskazuje inaczej, to nie rezygnuj z przymierzenia. Jak we wszystkich ubraniach, tak i tutaj producenci mogą nieco różnie interpretować rozmiary.

Reklama

Powiązane artykuły

Zobacz również

Najnowsze artykuły

Do czego pasuje szal?

Niezawodne zimą, ale przydatne też latem Wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać szal, który doda...

Jaki strój do opery?

Strój na premierę Jeśli zostałyście zaproszone na premierę, to dobrym pomysłem będzie zorientowanie się, jak...

Jak nosić czarny golf?

Czarny golf nosimy często „ot tak”, do jeansów i obojętnie jakich butów. Warto zmienić ten zwyczaj, bo taki właśnie sweterek stanowi idealną bazę dla cudownych stylizacji. I do tego takich, które nie wymagają wielkiego wysiłku!

Jak nosić czerwony golf?

Niektóre nasze ubrania traktujemy… po macoszemu. Jest tak na przykład z czerwonym golfem – nie wkładamy dużo wysiłku w skomponowanie go z innymi ubraniami. A przecież należy mu się „porządna” stylizacja!

Balaclava – co to jest?

Balaclava to czapka kominiarka, która zakrywa twarz. Jest to rodzaj odzieży zimowej i ochronnej, która pełni rolę maski ochronnej i osłony twarzy.

Jak dobrać pierścionek do dłoni i palców?

Pierścionki są subtelnym, lecz kunsztownym elementem biżuterii, który ma za zadanie ozdobić kobiece dłonie. Pamiętaj, żeby świadomie wybrać pierścionek (jego rozmiar, kształt, kolor) i podkreślić nim atuty dłoni.

Co nosić mając krótkie nogi?

Krótkie nogi mogą sprawiać wrażenie dłuższych, jeśli zastosujecie kilka sprawdzonych tricków. Pozostańcie wierne pewnym fasonom i połączeniom, a poczujecie się bardziej pewnie i atrakcyjnie.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top