Jak dobrać rozmiar jeansów?

Jak dobrać rozmiar jeansów?

Na pewno już nie raz zastanawiałaś się, dlaczego właściwie rozmiary jeansów w sklepach nie są oznaczone bardzo prosto, w centymetrach. Cóż, nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale wiem, jak czytać aktualną rozmiarówkę.

Jeansy z centymetrem

Reklama

  • Na spodniach najczęściej możesz spotkać dwa oznaczenia. Pierwsze z nich to „W”, które oznacza obwód pasa w okolicy pępka. Wartość ta podana jest w calach. Oto, jak prezentuje się przeliczenie cal na centymetry: 63,5 cm to rozmiar 25,66cm to 26, 68,5cm to inaczej 27, 71,1cm to rozm.28, 73,6cm to rozm.29, 76cm to rozm.30, 78 cm to rozm.31, 81cm to rozm. 32, 84cm to rozm. 33. Oczywiście nie musisz się tego uczyć – zapamiętaj tylko swój rozmiar.
  • Drugie z oznaczeń, czyli „L”, to długość nogawki mierzonej po wewnętrznej części spodni. W przełożeniu na centymetry kształtuje się to w następujący sposób: 76cm to rozmiar 30, 81cm to rozmiar 32, 86cm to rozmiar 34 a 91cm to rozmiar 36.
  • Warto dodać, że na metce najczęściej możesz spotkać zapis „W/L”, przedstawiający te dwie wartości.

Jeśli przyglądasz się spodniom i wydaje ci się, że powinny być dobre, ale rozmiar wskazuje inaczej, to nie rezygnuj z przymierzenia. Jak we wszystkich ubraniach, tak i tutaj producenci mogą nieco różnie interpretować rozmiary.

Oceń artykuł

Jak dobrać rozmiar jeansów? 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top