Reklama
Kobiecość, wrażliwość i łagodność
Róż uważany jest za kolor damski, choć coraz częściej można znaleźć w sklepach koszule męskie w różowym odcieniu, na które skusić się mają odwagę tylko nieliczni panowie. Choć ten łagodny i mniej agresywny rodzaj czerwieni kojarzy się niemal wyłącznie pozytywnie, trzeba mieć na uwadze to, że nie jest barwa, dzięki której poczujecie się dobrze w pracy. Ubierając się w różową spódnicę lub garsonkę, będziecie sprawiać wrażenie osoby bezbronnej, nieco bezradnej i potrzebującej silnego wsparcia otoczenia. Dlatego właśnie w kreacji o kolorze kojarzącym się z matczyną miłością i ubrankami dla małych dziewczynek w żadnym wypadku nie występujcie na rozmowie kwalifikacyjnej albo podczas spotkania zorganizowanego po to, by porozmawiać o podwyżce.
Róż różowi nierówny
Oczywiście miejcie na uwadze, że istnieją przeróżne odcienie tego koloru. Subtelne pastele łagodzą rysy i odmładzają, natomiast ciemniejsze wersje różu, takie jak fuksja lub magenta, są dość agresywne, kojarzą się z lalkami i kulturą masową. Ciemny i wyrazisty róż bywa narzędziem prowokacji – kolor ten obecny jest w stylizacjach utrzymanych w konwencji punk. Z kolei delikatny, pudrowy róż królował w kobiecych garderobach w latach 50. ubiegłego wieku.
Różowe ubrania to dobry pomysł na randkę albo niezobowiązujące spotkanie w gronie znajomych. Jeśli chcecie zrobić na kimś nowo poznanym wrażenie osoby silnej i zdecydowanej, skoncentrujcie się na innych kolorach.
Napisz komentarz