Rozświetlacze do twarzy - bestsellery

Reklama

Do czego służy rozświetlacz do twarzy?

Kosmetyki rozświetlające używane są do optycznego rozświetlenia skóry, ale również do delikatnego modelowania rysów twarzy. Umiejętne operowanie światłem i cieniem (tzw. strobing) pozwala optycznie powiększyć oczy, usta, zmienić owal twarzy i kształt nosa oraz nadaje rysom twarzy trójwymiarowości.

Czy rozświetlacz niszczy cerę?

Przy używaniu kosmetyków rozświetlających bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, której mankamenty są wyraźnie widoczne pod połyskującym highlighterem. Warto postawić na wysoką jakość, która przekłada się również komfort użytkowania. Dotyczy to zarówno rozświetlaczy w płynie, które powinny być lekkie i nie obciążać skóry, jak i w proszku, które mogą się osypywać, słabo łączyć z podkładem lub tworzyć na skórze nierówne plamy.

Jak działa rozświetlacz?

Zasada stosowania rozświetlacza jest bardzo prosta. Nałożony punktowo wydobywa kształt tych części twarzy, na które został zaaplikowany, nałożony na większej powierzchni ciała, nadaje skórze promiennego i świeżego wyglądu. W zestawieniu z bronzerem świetnie sprawdza się jako kosmetyk, który pozwala wymodelować rysy twarzy. Wystarczy pamiętać, że rozświetlone miejsca twarzy przyciągają wzrok i zyskują na wyrazistości, a ciemne są jedynie tłem.

Kiedy nakładać rozświetlacz w płynie?

Przy lekkim makijażu płynny rozświetlacz najlepiej nałożyć bezpośrednio na oczyszczoną skórę twarzy, dekoltu lub ramion. Po wchłonięciu pamiętaj, aby musnąć skórę pudrem. W przypadku klasycznego makijażu zaczynamy od lekkiego kremu i podkładu. Rozświetlacz można nałożyć dopiero po całkowitym wchłonięciu się fluidu – na całą twarz lub jej wybrane partie. Po dokładnym roztarciu granic highlightera, skórę można pokryć pudrem.

Jaki rozświetlacz do cery naczynkowej?

Przy cerze naczynkowej kluczowy jest dobór odpowiedniego koloru. Kosmetyki w odcieniach czerwieni i różu dodatkowo będą podkreślać zaczerwienienie skóry. Dlatego najbezpieczniej wybrać neutralne, jasne kolory, które jedynie nadadzą skórze blasku.

Gdzie daje się rozświetlacz?

Rozświetlacz można nakładać na wiele sposobów. Od delikatnego muśnięcia całej twarzy po zarysowanie jedynie wybranych jej części, jak na przykład kości policzkowych. Oto podstawowe miejsca jego aplikacji:

  • wewnętrzne kąciki oczu – odświeża spojrzenie, powiększa oko i zmniejsza cienie pod oczami,
  • pod łukiem brwiowym – powiększa oko oraz modeluje kształt brwi,
  • kości policzkowe – rozświetla i modeluje twarz, nadając policzkom wyrazistości,
  • czubek nosa – pionowa kreska na grzbiecie nosa optycznie go wysmukli; dla zwiększenia efektu po bokach nosa należy nanieść bronzer,
  • nad górną wargą w łuku kupidyna – optycznie powiększa usta, nadaje im pełności i pociągającego wyglądu.

Jak nakładać rozświetlacz na policzki?

Jasny highlighter na kościach policzkowych doskonale sprawdzi się w codziennym makijażu. Wystarczy jedynie dobrze rozprowadzić na skórze kilka kropel rozświetlacza w płynie lub wykończyć makijaż sypkim produktem. Jeśli kości policzkowe mają być mocniej zarysowane, pod spodem można nałożyć bronzer, który pozwoli na wymodelowanie rysów twarzy.

Jak nakładać rozświetlacz na mokro?

Rozświetlacze o płynnej konsystencji łatwo rozprowadzają się na skórze palcami, gąbeczką lub pędzlem z syntetycznym włosiem. Dla uzyskania subtelnego efektu rozświetlenia można też zmieszać odrobinę rozświetlacza z podkładem. W przypadku mokrych kosmetyków istotny jest umiar, aby w ciągu dnia makijaż nadal wyglądał świeżo i nie spływał, oraz dokładne zatarcie granicy nałożenia kosmetyku. Podobnie nakłada się rozświetlacze w żelu, jak przykładowo Makeup Revolution Jewel Collection.

Czy rozświetlacze są tylko do twarzy?

Kosmetyki rozświetlające są dedykowane również do ozdoby całego ciała. Perłowe lub złote pudry można używać do podkreślenia ramion i dekoltu. Niektóre produkty, jak Dior Backstage Face & Body Glow czy Hean Glam Highlighter Powder to wielofunkcyjne kosmetyki, które są niczym balsamy do zdobienia całego ciała, więc warto po nie sięgnąć zwłaszcza podczas lata.

Wiele marek ma w ofercie highlightery przeznaczone jedynie do makijażu oczu, jak rozświetlacze do powiek Inglot, lub manicure’u, jak lakiery dające efekt hologramu. Do zdobienia paznokci z powodzeniem można wykorzystać również sypki rozświetlacz. Wystarczy delikatnie wetrzeć proszek w zasychającą warstwę lakieru, a następnie zabezpieczyć paznokcie bezbarwną warstwą utwardzacza.

Jak stosować rozświetlacz?

Często pojawia się obawa, że nieumiejętnie zaaplikowany rozświetlacz świetnie uwydatni niedoskonałości urody. Dlatego najlepiej zacząć od neutralnego odcienia rozświetlacza w kamieniu, który poprawi ogólny wygląd skóry i jest łatwy w nakładaniu. Przy stosowaniu highlighterów należy stosować umiar, aby makijaż nie przytłaczał blaskiem, i nakładać go jedynie na zalecane miejsca twarzy.

Co najpierw – rozświetlacz czy puder?

Przy dużej ilości kosmetyków można pogubić się w prawidłowej kolejności ich nakładania. W przypadku rozświetlacza o kolejności decyduje jego forma. Stosując rozświetlacz w kremie lub w płynie nakładamy najpierw podkład, następnie bronzer i rozświetlacz, a na końcu wykańczamy makijaż pudrem. Z kolei rozświetlacze w kamieniu i w proszku nakładamy dopiero na samym końcu malowania na już upudrowaną twarz.

Jak dobrać kolor rozświetlacza?

Kolor rozświetlacza zależy przede wszystkim od karnacji skóry i przeznaczenia. Ciepły typ urody naturalnie łączy się z odcieniami brązu i złota, zimny – z metalicznymi pastelami i barwami chłodnymi. Najbardziej naturalne rozświetlacze, w kolorze kości słoniowej, szampana czy perły, prawie niezauważalnie wpasują się w makijaż dla każdego rodzaju cery i koloru włosów. Mocniejsze barwy mają rozświetlacze do powiek i ust oraz kosmetyki dedykowane do makijażu wieczorowego. Przykładem jest Nabla Skin Glazing w odcieniach ciężkiego złota i miedzi czy holograficzne rozświetlacze Almay Make The Jelly.

Co zrobić, żeby rozświetlacz był mocniejszy?

Aby wzmocnić efekt rozświetlacza można skorzystać z kosmetyków umożliwiających stopniowanie poświaty, na przykład przez mieszanie kilku kolorów. Drugim sposobem jest pokrycie wybranego fragmentu skóry bronzerem lub odrobiną olejku do twarzy. Taka baza dobrze wzmocni naturalne właściwości highlightera bez konieczności nakładania większej ilości produktu.

Jak uzyskać efekt rozświetlonej twarzy?

Podstawą zdrowej i promiennej skóry twarzy jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie. Na rynku dostępne są już rozświetlacze pod postacią serum, które nie tylko zapewniają naturalny i świeży wygląd skóry, ale również pomagają w jej pielęgnacji. W ich składzie często można znaleźć olejki, witaminy i wyciągi z roślin, dzięki którym kosmetyki te dobrze nawilżają, koją i wygładzają skórę.

Gdzie nakłada się róż?

Róż ma za zadanie nadać cerze barwy i świeżego wyglądu, dlatego ważny jest umiar w jego nakładaniu. Aby makijaż wyglądał naturalnie i nie był przerysowany, wystarczy nałożyć go jedynie na kości policzkowe.

Jak nakładać róż i rozświetlacz?

Jeśli zdecydujemy się na wykończenie makijażu zarówno różem, jak i rozświetlaczem, należy trzymać się właściwej kolejności ich nakładania. Pierwszeństwo mają produkty w płynie i w kremie. Produkty w kamieniu i sypkie nakładane są na końcu. Róż powinien być nałożony jedynie na linii kości policzkowych, rozświetlacz można rozprowadzić na większej partii twarzy.

Jaki rozświetlacz jest dobry?

Najłatwiejszą w aplikacji formą jest rozświetlacz w kamieniu lub w proszku. Przypomina on klasyczny puder i jest oferowany przez prawie wszystkie marki kosmetyków do malowania, jak theBalm, Wet n Wild, Eveline Glow and Go, Bourjois czy Ecocera. Niektóre marki, jak L’Oreal, Wibo Shimmer czy Golden Rose Strobing Highlighter Palette, oferują rozświetlające pudry skomponowane z kilku pasujących do siebie odcieni, które można używać osobno lub łączyć w dowolnej kombinacji.

Z kolei rozświetlacze w płynie, jak Paese Wonder Glow, NYX Professional Makeup czy Lovely, działają na zasadzie podkładu. Są proste w aplikacji i łatwo dają się połączyć z kremem lub fluidem. Równie wygodny i praktyczny jest rozświetlacz w sztyfcie, jak Yves Rocher L’Enlumineur Rayonnant Teint o zapachu olejku monoi. Przypominające szminkę highlightery warto rozetrzeć gąbeczką, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd twarzy. Ciekawostką wśród rozświetlaczy jest Wibo Diamond Dust Highlighter o kształcie buteleczki perfum ze staromodnym atomizerem, który pozwala równomiernie rozprowadzić kosmetyk na skórze.

Jaki rozświetlacz do cery dojrzałej?

Dzięki rozświetlaczowi również cera dojrzała nabiera świeżości i blasku, ale tylko wtedy, gdy wybrany kosmetyk dobrze współgra z naturalnym kolorem skóry. Ze względu na ryzyko podkreślenia zmarszczek zalecany jest rozświetlacz w pudrze, który pozwala na aplikację pędzelkiem również niewielkiej ilości kosmetyku. Zbyt mocny rozświetlacz może dać efekt maski, dlatego najlepiej nałożyć go jedynie na górny kraniec kości policzkowych, łuk kupidyna oraz górny odcinek nosa.

Jak zrobić efekt mokrej cery?

Odpowiednie nałożenie rozświetlacza na dużej powierzchni twarzy pozwala osiągnąć efekt tzw. dewy skin, czyli lekko błyszczącej, jakby wilgotnej skóry. Ten rodzaj makijażu sprawdza się jedynie przy idealnie gładkiej skórze, ponieważ rozświetlacz wyraźnie eksponuje jej fakturę, czyli również rozszerzone pory, wypryski i wszelkie niedoskonałości.

Do wykonania tego make-upu jako bazę warto wykorzystać rozświetlające kremy, a przy wyborze koloru rozświetlacza stawiać na jasne, naturalne odcienie. Bez względu na to, czy będzie to highlighter w kremie, czy opalizujący puder, kosmetyk należy nałożyć na kości policzkowe, grzbiet nosa, boki twarzy oraz czoła.

Jaki rozświetlacz dla blondynek?

Makijaż rozświetlający dla blondynki musi uwzględniać karnację, odcień włosów i kolor oczu. Przy ciepłych odcieniach blondu i brązowych oczach sprawdzą się rozświetlacze w tonacji brązu, brzoskwini i złota, przy chłodniejszej urodzie i niebieskich oczach – zdecydowanie bardziej metaliczne i pastelowe odcienie.

Jaki pędzel do rozświetlacza w kamieniu?

Highlightery w proszku i kamieniu najłatwiej nałożyć klasycznym pędzlem do makijażu o naturalnym lub syntetycznym włosiu. Cztery najpopularniejsze kształty pędzli to:

  • pędzel wachlarz – pozwala na precyzyjną aplikację,
  • uniwersalny pędzel o ukośnie ściętym włosiu – nadaje się do nakładania zarówno rozświetlacza, jak i bronzerów i różu,
  • pędzel jajko lub łezka – przeznaczony do bardzo naturalnego, subtelnego makijażu rozświetlającego,
  • płaski i szeroki pędzel o miękkim włosiu – idealny do osiągnięcia efektu dewy skin,
  • klasyczny prosty pędzel używany do pudru – pozwala delikatnie musnąć twarz highlighterem.

Każdy z nich pozwala w nieco inny sposób operować rozświetlaczem. Na rynku dostępne są też owalne szczoteczki, które ułatwiają konturowanie i rozprowadzenie pudru na twarzy.

Jak dokonać właściwego zakupu rozświetlacza?

Przed zakupem highlightera dobrze poznać dostępne rodzaje kosmetyków na rynku, śledzić nowości oraz aktualny top 10 highlighterów. Warto zastanowić się też, jaki rodzaj kosmetyku będzie najbardziej odpowiedni. Chodzi nie tylko o formę aplikacji, ale również paletę barw. Można też sięgnąć po zestaw składający się z rozświetlacza i aplikatora lub zestawy złożone z kosmetyków w różnych kolorach.

Przy wyborze rozświetlacza pomocne będą nie tylko dostępne w Internecie tutoriale, ale również korzystanie z testerów w perfumerii. W ten sposób można zobaczyć na własnej skórze efekt rozświetlacza w świetle dziennym. Jeśli kosmetyk stanie się strzałem w dziesiątkę, warto śledzić promocje, które pozwolą kupić ulubiony produkt w nieco niższej cenie.

Top 3 rozświetlacze do twarzy

1. HUDA BEAUTY – Empowered – Rozświetlacz do twarzy

HUDA BEAUTY - Empowered – Rozświetlacz do twarzy

Kup teraz

2. SHISEIDO – INNERGLOW CHEEKPOWDER

SHISEIDO - INNERGLOW CHEEKPOWDER

Kup teraz

3. FENTY BEAUTY – Killawatt Freestyle Highlighter

FENTY BEAUTY - Killawatt Freestyle Highlighter

Kup teraz

Oceń artykuł

Rozświetlacz do twarzy - co to jest, jak i gdzie go nakładać i kupić? 5 (1)