Stylizacja w stylu safari

Reklama

Intrygujący i świetnie sprawdzający się w miejskiej dżungli

Kojarzący się ze słońcem i wakacjami styl safari zaobserwować można na ulicach wielkich miast. Luźne, długie spodnie z wysokim stanem, szorty z praktycznymi kieszeniami i ze skórzanym paskiem oraz proste kamizelki i przewiewne kurtki o marynarkowym kroju to obowiązkowe elementy garderoby każdej wielbicielki mody inspirowanej podróżami na gorący kontynent. Jak wygląda kurtka w stylu safari? Może być jedno- lub dwurzędowa, może mieć też kołnierzyk, choć nie jest on obowiązkowy. Charakterystyczne dla kurtek utrzymanych w tym klimacie są kieszenie z klapami oraz paski. Jeśli szukacie sukienki, będącej kwintesencją tego stylu, to wybierzcie szmizjerkę, która jest odpowiednia na różne okazje, a przy tym wygodna i kobieca.

Aby urozmaicić kreację w duchu safari, warto sięgnąć po dodatki takie jak przydymione okulary czy afrykańska biżuteria. Nowoczesności swoim stylizacjom dodacie, akcentując całość odrobiną szarości i bladej żółci. Bazowymi kolorami jednak pozostają tu kolory ziemi, czyli brązy, ciepłe beże, khaki, a także biel i barwy transparentne. Ten pozbawiony wyraźnych ekstrawagancji styl pasuje kobietom w każdym wieku.

Elegancja bliska naturze

Współczesna odzież inspirowana tradycyjnymi strojami safari nosi znamiona elegancji. Materiały dobrze komponujące się z ubraniami w tym stylu to wiskoza, len i bawełna. Szerokie spodnie, ołówkowe lub długie do kostek spódnice w kolorach ziemi możecie śmiało łączyć z obcisłymi topami i rozpiętymi bluzkami koszulowymi.

Warto mieć na uwadze, że nasz rodzimy bursztyn stanowi doskonały dodatek do stroju w stylu safari.

Oceń artykuł

Styl safari w modzie 0 (0)