Damskie sandały - różowe, pomarańczowe, czerwone

Reklama

Warto dowiedzieć się, jakie modele sandałów do czego pasują oraz o czym należy pamiętać przy ich zakładaniu.

Cechy

Sandały to letnie buty, które mają odkryte palce, a zwykle też znacznie większą część stopy.

Eleganckie damskie sandały na lato

W ogromnej większości zrobione są z podeszwy oraz kilku paseczków. Z oczywistych względów przeznaczone są tylko do noszenia latem.

Jakie są modne?

Sandały istnieją od niepamiętnych czasów i bardzo trudno mówić o tym, czy są modne. Są po prostu potrzebne i ich istnienie jest oczywiste. Można jednak z całą pewnością dyskutować o aktualności danych modeli.

Sandały na wysokich obcasach

Obecnie jednymi z najbardziej modnych rodzajów sandałów są tzw. rzymianki, czyli obuwie z wieloma paseczkami, przypominające to noszone kiedyś właśnie przez Rzymian.

Jak je wybrać?

Wybierasz się na podbój sklepów z obuwiem w celach znalezienia idealnych sandałów? Świetnie, jednak zanim to zrobisz, dowiedz się, czym się sugerować.

Letnie, kolorowe wygodne sandały

  • Nie kupuj bardzo tanich butów. Są wykonane z kiepskich jakościowo materiałów, które z całą pewnością mogą podrażnić twoją skórę. Ponadto, jeśli uważasz, że nikt nie widzi różnicy między bardzo tanimi butami a tymi ze średniej półki, to się mylisz. Zamiast więc kupować trzy pary „byle jakich” kup jedną, porządną.
  • Pamiętaj, że sandały muszą być dopasowane do stopy. Oznacza to, że nie mogą wystawać ani z przodu, ani z tyłu. Nie mogą też spadać ci ze stopy.
  • Jeśli czujesz, że wybrany model już w chwili założenia jest niewygodny – nie kupuj go. Sandały mają być ulgą dla twoich stóp, a nie udręką, do której przyzwyczają się pod koniec lata.
  • Kolory – to bardzo ważna kwestia. Nie decyduj się na bardzo kolorowe buty, jeśli nosisz też takie ubrania. I odwrotnie – miłośniczki stonowanych strojów mogą pozwolić sobie na małe szaleństwo kolorystyczne. Jeśli natomiast nie wiesz, co wybrać, postaw na klasykę – czerń, biel lub kolor skóry.
  • Pamiętaj o swojej sylwetce i wzroście. Jeśli jesteś przy tuszy, to nie wybieraj sandałów na cienkiej szpilce i z jeszcze cieńszymi paseczkami. Z kolei drobne, niewysokie kobiety nie powinny zakładać masywnych sandałów.

Jak je nosić?

Sandały pasują właściwie do wszystkich letnich zestawów ubrań. Jedynym wyjątkiem są biznesowe spotkania – tutaj ten rodzaj obuwia nie będzie mile widziany.
Pamiętaj o szczegółach – jeśli na twoich sandałach są doszyte kwiatuszki, te załóż do nich stylizację w romantycznym klimacie vintage. Gdy natomiast zdecydujesz się na model „żeglarski”, czyli na przykład w granatowe i białe paseczki, nie zakładaj do nich skórzanej spódnicy. Wszystko musi być zgrane i odpowiednio przemyślane – dopiero wtedy twoja stylizacja będzie prezentowała się bez zarzutu.
Na koniec – bardzo ważna kwestia. Jeśli chcesz założyć sandały, twoje stopy muszą być perfekcyjnie wypielęgnowane. Żadnych zrogowaciałych naskórków, resztek starego lakieru czy szorstkiej skóry. Tylko wtedy pokażesz prawdziwą klasę.

Założenie sandałów po długiej zimie i obiecującej wiośnie jest jak wciągnięcie dużego haustu powietrza – nie zapomnij, by sprawić swoim stopom taki prezent.

Oceń artykuł

Sandały – krok w stronę lata 0 (0)