Satynowe spodnie – połysk dla wybranych

Reklama

Gładki, lejący się materiał, delikatnie błyszczący przy każdym ruchu… czy można wyobrazić sobie tkaninę bardziej elegancką, niż satyna? Jeśli i ciebie kusi ta tkanina, dowiedz się jak ją nosić.

Choć jest to materiał bardzo popularny, wiele kobiet nosi go źle. Zanim do nich dołączysz, koniecznie przeczytaj, na co zwracać uwagę.

Cechy

Satynowe spodnie to te wykonane z bardzo delikatnej tkaniny z lekkim połyskiem. Najbardziej popularny model to czarne i dopasowane, chociaż w sprzedaży można znaleźć również przeróżne inne rodzaje.

Czy są modne?

Satynowe spodnie nigdy nie zniknęły z mody, chociaż mają swoje lepsze i gorsze okresy. Niemniej, nosząc je, na pewno nie poczujesz się zupełnie niemodna.

Dla kogo i jakie wybrać?

By godnie nosić ten rodzaj spodni, koniecznie trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze, nie możesz mieć nadwagi. Satyna podkreśli każdą wypukłość i każdą nierówność, którą chciałabyś ukryć. Niektóre kobiety określają go mianem „wrednego” materiału – niestety, faktem jest, że by wyglądać w takich spodnie dobrze, musisz mieć perfekcyjną figurę bez grama cellulitu.
Po drugie, by nosić satynowe spodnie z klasą, potrzebne jest doskonałe wyczucie stylu. Jeśli go nie masz, albo poproś o pomoc albo nie ryzykuj. Istnieje cienka granica między stylową elegancją a kiczem.
Trudności ze spodniami satynowymi rozpoczynają się już w sklepie – dlatego zanim kupisz dany model, dowiedz się, na co zwracać uwagę:

  • Te spodnie muszą być dobrej jakości. Co więcej, muszą być bardzo dobrej jakości. Satyna nie może być zbyt cienka ani zbyt gruba, z przeszyć nie powinna wystawać najmniejsza nitka.
  • Zwróć uwagę na to, czy spodnie nie obciskają cię zbyt mocno – to niedopuszczalne. Kup albo dopasowane, czyli lekko przylegające do ciała albo trochę bardziej luźne (ale musi to wynikać z modelu, nie z rozmiaru. Kupowanie za dużych spodni jest błędem).
  • Najbardziej klasyczne i „bezpieczne” spodnie z satyny to te, które są długie i czarne. Kupując je, będziesz miała też pewność, że posłużą ci kilka lat.

Jak je nosić?

Noszenie satynowych spodni tak, by nie wyglądać kiczowato, to również ambitne zadanie. Jeśli chcesz mieć pewność trafnego wyboru, pamiętaj o poniższych zasadach:
Spodnie z satyny pasują tylko i wyłącznie na eleganckie okazje. Nie zakładaj ich na luźną imprezę albo na piknik.
Jeśli decydujesz się na satynę, to żaden inny element twojego stroju nie może już być błyszczący. Oraz – co szczególnie istotne, nigdy nie łącz satyny… z satyną. Jeśli masz w szafie satynowy garnitur, zakładaj jego części oddzielnie.
Przełamuj kolor swoich spodni. Do czarnego modelu świetnie pasuje kremowa bluzka z bawełny. Pamiętaj jednak, że twoja bielizna nie może być widoczna w żaden sposób (np. pod bluzką) – satynowe spodnie i tak już podkreślają twoją kobiecość.

Uwaga – do stylizacji z satynowymi spodniami pasują tylko i wyłączenie buty na wysokim obcasie.

Planujesz założyć czarne spodnie mimo cellulitu? Bo nikt nie będziesz widział? Absolutnie tego nie rób. To stylistyczna wpadka roku albo nawet dekady.