Skórzane spodnie – wydźwięk rocka w stylizacji

Reklama

Nie każda kobieta je posiada, a niektóre nie będą miały ich nigdy. I nic w tym złego, bo skórzane spodnie to ciuch dla wybranych – tych, które lubią być bardzo zauważalne.

Cztery pary modnych i wygodnych spodni skórzanych

Noszenie spodni ze skóry wymaga jednak nie tylko chęci, ale też znajomości ważnych zasad oraz… świetnej figury. Dowiedz się, jak je nosić.

Cechy

Spodnie skórzane są – jak sama nazwa mówi – ze skóry. Można kupić zarówno modele z tzw. „eko” skóry oraz te z prawdziwej. Modele różnią się przede wszystkim ceną oraz – niestety, wytrzymałością. Bardzo ważną cechą skórzanych spodni jest ich krój. To ciuch, który zawsze jest obcisły i dopasowany. Spodnie ze skóry mogą mieć wyższy stan, choć najmodniejsze są biodrówki.

Czy są modne?

Tego typu spodnie trudno nazwać „szalenie modnymi” – nie ma bowiem okresu, w którym nosiłaby je co druga dziewczyna, nie są także stałym elementem zasobów sklepów odzieżowych.

Efektowne spodnie skórzane w różnych kolorach

Jednak z całą pewnością spodnie skórzane istnieją gdzieś w „tle” mody – i gdy już je założysz, możesz być pewna, że nikt nie pomyśli o tobie niekorzystnie.

Dla kogo i jakie wybrać?

Spodnie skórzane powinno się nosić tylko wówczas, jeżeli naprawdę idealnie prezentują się na ciele. By tak się stało, to ciało, a dokładniej – nogi, muszą być perfekcyjne. Nie jest to model dla kobiet z nadwagą albo anorektycznie szczupłych pań, tylko po prostu – dla zgrabnych.
Ten typ spodni nie jest raczej przeznaczony dla pań po czterdziestym roku życia. Nie oznacza to, że nie można ich zakładać w pewnym wieku – jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że tak odważna stylizacja kojarzy się z szaleństwem, młodością i ekscentrycznością. W pewnym wieku zwykle po prostu te spodnie już nie pasują.

Ciemne, obcisłe spodnie skórzane

By wybrać idealne spodnie skórzane, przymierz kilka par – dopiero wtedy poczujesz, które są twoim ideałem. Pamiętaj, że nie mogą być one zbyt ciasne, ale zdecydowanie nie mogą zwisać na pupie!
Sam materiał wykonania tego typu spodni jest już bardzo charakterystyczny i „rzucający się w oczy”. Nie eksperymentuj więc z dodatkami – napy, naszywki czy ozdobne zamki tylko niszczą stylowy efekt skórzanych spodni.

Do czego je nosić?

Dziewczyna, która nosi skórzane spodnie, powinna prezentować bardzo odważny, nieco pretensjonalny i zadziorny styl. Jak go osiągnąć?

  • Noś go do krótkich płaszczyków, ale w stonowanych kolorach. Połączenie pudrowego różu i skóry naprawdę nie doda ci atrakcyjności.
  • Ciekawe stylizacje możesz stworzyć, zakładając skórzane spodnie do nieco zbyt dużych swetrów i kamizelek.
  • Ten typ spodni zdecydowanie będzie pasował do męskich akcentów – jak na przykład przewiązanej w pasie, męskiej koszuli.
  • Dobrym pomysłem jest noszenie tych charakterystycznych spodni do obcasów. Postaw na klasykę – czarne, wysokie szpilki plus skórzane spodnie – to jest to!
  • Jeśli zakładasz takie spodnie, to… tylko one mogą być ze skóry. W twojej stylizacji nie może pojawić się żaden dodatkowy element z tym materiałem w roli głównej. Wyjątkiem od tej reguły jest kurtka – jednak tylko w sytuacji, gdy wybierasz się na przejażdżkę motorem.

Wskazówka – jeśli połączysz spodnie skórzane z głęboko wycięta, obcisłą bluzką i do tego umalujesz usta na czerwono, nie osiągniesz efektu odważnej i interesującej kobiety, ale pani lekkich obyczajów. Uważaj zatem, by nie przesadzić ze stylizacją.

Skórzane spodnie są jak jazda motorem – boisz się, zanim spróbujesz, ale gdy już jedziesz… to czujesz się cudownie.