Spodnie khaki – modna alternatywa dla dżinsów

Spodnie khaki – modna alternatywa dla dżinsów

Ten typ spodni kojarzy się głównie z wyższymi sferami. Nie każda kobieta czuje się w nich pewnie, a szkoda – można z nimi stworzyć mnóstwo ciekawych kompozycji. Przedstawiam spodnie khaki.

Materiałowe spodnie khaki

Reklama

Spodnie khaki mogą być bardziej eleganckie, mniej lub… w ogóle. Warto wiedzieć, jak stworzyć różne stylizacje, by w każdym z tych modeli wyglądać świetnie.

Cechy spodni khaki

Jedną z najważniejszych cech spodni khaki jest ich kolor – czyli beż, kawa z mlekiem albo właśnie… khaki. Nie bez znaczenia jest także materiał. Dobre jakościowo spodnie khaki wykonane są z miękkiego, wytrzymałego płótna albo bardzo grubej bawełny. Ten rodzaj spodni jest albo bardzo prosty, albo zwężany i wzbogacony kilkoma kieszeniami.

Czy są modne?

Spodnie khaki nigdy nie należały do tych, które były wyjątkowo modne w którymś z sezonów – zwykle istniały gdzieś „w tle”, ale nigdy nie odeszły do lamusa. Ten sezon jest nieco inny – projektanci bardzo mocno skupili się na tego rodzaju spodniach, prezentując wyjątkowe stylizacje z nimi w roli głównej.

Dla kogo i jak je nosić?

Takie spodnie powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety z prostego powodu – niezależnie od figury, wygląda się w nich po prostu świetnie. Obecnie najmodniejsze są spodnie khaki, które wyglądają na nieco za duże – ten styl pasuje do każdego typu figury.
By wyglądać i czuć się świetnie w tego typu spodniach, warto kierować się kilkoma, prostymi zasadami:

  • Spodnie khaki wyglądają świetnie, gdy są… wygniecione. Zapomnij więc o żelazku i pozwól im żyć „swoim życiem” – uwierz, to naprawdę świetnie wygląda.
  • Jeśli zależy ci na najbardziej korzystnej stylizacji, lekko podwiń nogawki tych spodni – to gest w stronę luzu i niewymuszonej bezpośredniości.
  • Niskie panie nie powinny rezygnować ze spodni typu khaki – jednak aby w nich dobrze wyglądać (i nie optycznie nie odjąć sobie wzrostu) należy nosić rozszerzany model spodni z podwiniętymi nogawkami i koniecznie z butami na obcasach..
  • Bardzo wysokie kobiety mogą wykorzystać ten rodzaj spodni, aby poczuć się modnie i jednocześnie swobodnie. W tym celu wystarczy założyć spodnie khaki i ciekawe, oryginalne sandały.
  • Kolor beżowy świetnie będzie prezentował się z czarnymi i białymi odcieniami pozostałych elementów stroju. Jeśli masz ochotę dodać sobie nieco pikanterii, możesz też wzbogadzić stylizację o jeden dodatek w cętki. Pamiętaj jednak – tylko jeden!
  • Jeśli masz ochotę stworzyć bardzo odważną, ale jednocześnie fascynującą stylizację, do spodni typu khaki dobierz męski, czarny kapelusz.

Ważna wskazówka – ten typ spodni może być zakładany nawet na spotkania biznesowe. Jednak w tym przypadku nie wybieramy modelu z kieszeniami, ale zupełnie klasyczne, proste spodnie w beżowym kolorze.

Nie bój się nosić spodni khaki ze szpilkami – taki zestaw to komunikat: „Jestem atrakcyjna, odważna i kocham modę!”

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top