Spodnie z szerokimi nogawkami – twój as w rękawie

Spodnie z szerokimi nogawkami – twój as w rękawie

Spodnie z szerokimi nogawkami przydadzą się każdej kobiecie, która ma ochotę na dzień wygody. Wszystkie mamy czasem takie dni, więc… po prostu mieć taką parę w szafie.

Ciemne spodnie jeansowe z szerokimi nogawkami

Reklama

Wygoda to jednak oczywiście nie wszystko – dlatego warto wiedzieć, do czego te spodnie nosić, by wyglądać świetnie.

Cechy

W tego rodzaju spodniach nogawki rozszerzają się już od samej góry. Zależnie od modelu oraz mody, mogą być one zakończone mankietem – ale nie muszą. Czasami mają też kanty.

Czy są modne?

Szerokie spodnie pojawiają się jak bumerang – bywają szalenie modne, by wkrótce potem zostać zastąpione bardzo obcisłymi rurkami.

Cztery pary ciemnych damskich jeansowych spodni z szerokimi nogawkami

Jednak niezależnie od aktualnej mody, szerokie spodnie nigdy nie odchodzą w niepamięć, a ich założenie w żadnym wypadku nie jest błędem.

Dla kogo i jakie wybrać?

W szerokich spodniach świetnie wyglądają wysokie i szczupłe kobiety. Panie niskie oraz przy tuszy powinny unikać tego typu ubrań, a szczególnie tych bardzo szerokich – spodnie te mogą bowiem zarówno skrócić sylwetkę, jak i dodać jej kilogramów.
Rodzaj spodni, jakie wybierzemy, ma ogromne znacznie, dlatego warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami:

  • Spodnie muszą być bardzo długie – tak, aby prawie dotykały ziemi. O ile wszelkie obcisłe modele mogą, a nawet powinny sięgać przed kostkę, o tyle takie rozwiązanie w przypadku spodni szerokich jest ogromnym błędem. Jeśli planujesz założyć bardzo szerokie spodnie, to tylko i wyłącznie długie.
  • Najbardziej modne są aktualnie spodnie z delikatnych, lejących się tkanin – i tylko takie wybieraj. Sztywne egzemplarze nie są już szczególnie modne, więc nie będziesz prezentowała się w nich tak, jak chcesz.
  • Pamiętaj, aby zwrócić baczną uwagę na rozmieszczenie i rodzaj kieszonek. Jeśli będą dokładnie na bokach spodni, a dodatkowo ich rozmiar będzie spory, to optycznie pogrubią cię w okolicach bioder. A chyba tego nie chcesz, prawda?
  • Wybierz spodnie w klasycznych kolorach – czerni, bieli, beżu lub szarości. Szerokie spodnie są eleganckie, więc pasują do nich właśnie takie barwy.

Z czym je łączyć?

Szerokie spodnie to ten rodzaj ubrania, który zwraca na siebie baczną uwagę innych – dlatego właśnie nie możesz dopuścić do żadnego, stylistycznego błędu.
Przede wszystkim, musisz pamiętać o wyważeniu góry. Skoro dół jest szeroki, to odpadają wszelkie duże swetry i luźne bluzki, wyglądające na za duże. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że powinnaś stworzyć duży kontrast dla spodni, zakładając bardzo obcisłą bluzkę! Taki zestaw z pewnością nie będzie wyglądał dobrze – załóż więc po prostu dopasowaną, ale nie obcisłą górę.
Dobra wiadomość dla pań zmęczonych szpilkami – do szerokich spodni, mimo ich eleganckiego charakteru, bez problemu możesz założyć płaskie, ładne obuwie. Jeśli jednak masz ochotę na buty na obcasie – też są mile widziane.

Szerokie spodnie są cudowną bronią – z jednej strony sporo zakrywają, dając ci poczucia „osłonięcia” przed spojrzeniami, z drugiej wspaniale podkreślają twoją figurę.

Reklama

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top