Sukienki w operze

Reklama

Strój na premierę

Jeśli zostałyście zaproszone na premierę, to dobrym pomysłem będzie zorientowanie się, jak zazwyczaj wyglądają stroje kobiet w miejscu, gdzie będzie odbywać się widowisko. Koniecznie dowiedzcie się też, w czym zamierza pokazać się partner. Idealnie byłoby, gdybyście założyły wytworną wieczorową suknię z cennego materiału. Na premierze możecie śmiało zaprezentować się w długiej sukni z odsłoniętymi ramionami, jednak może to być wyjątkowo elegancka, rozszerzana u dołu spódnica. Znakomitym dodatkiem okaże się cienki szal pasujący do odcienia kreacji – najlepiej, aby był jedwabny albo z innego, szlachetnego materiału. Możecie go wdzięcznie opuścić, tak aby zatrzymywał się na łokciach – oczywiście tylko wtedy, gdy stoicie, np. we foyer. W dobrym tonie będą też koronkowe rękawiczki. Pomyślcie o efektownej kopertówce i wyrazistych ozdobach – skromna, delikatna biżuteria odpowiednia będzie na inne okazje. Pamiętajcie, że nawet zimą powinnyście mieć obuwie pasujące do całości stroju, zatem jeśli do opery przyjedziecie w kozakach czy sznurowanych botkach, to będąc już na miejscu, zmieńcie obuwie na bardziej delikatne.

Wieczorowy look obowiązkowy

Nawet jeśli odbył się już spektakl premierowy, nie możecie przyjść do opery ubrane zbyt skromnie i nijako. Wasza stylizacja powinna być wieczorowa i z klasą, dlatego nie rezygnujcie z ubrań uszytych ze świetnych gatunkowo materiałów. Zamiast długiej sukienki dopuszczalna jest także tunika lub garsonka. Możecie też postawić na eleganckie spodnie, ale góra waszego stroju powinna być szczególnie atrakcyjna, choć może to być biała koszula wyróżniająca się interesującym detalem. Nie musicie przesadzać z szykownością stroju, zwłaszcza gdy do opery udajecie się bez towarzystwa.

Warto mieć na uwadze, że istotny okaże się też kolor rajstop lub pończoch. Nie powinny być one cieliste – wybierzcie te, które nadadzą nogom opalony wygląd lub grafitowe albo czarne. Najlepiej zrobicie, zakładając klasyczne szpilki z satyny lub skóry albo ekskluzywne baleriny. Nie bagatelizujcie roli biżuterii, jednak nie przesadzajcie z jej ilością. Doskonale prezentować będzie się sznur pereł albo jedna duża ozdoba z metalu. Takie wyjście to świetna okazja do założenia ozdób z kamieni szlachetnych. Uważajcie, by wasze odzienie wierzchnie nie zaburzyło wizerunku. Niech będzie to płaszcz lub ewentualnie dłuższa kurtka, w żadnym razie nie powinny mieć one sportowego fasonu.

Możecie pozwolić sobie na mocniejszy makijaż i odświętną fryzurę, ale muszą być perfekcyjnie dopracowane, inaczej efekt będzie przeciwny do zamierzonego i czar tego wieczoru bezpowrotnie pryśnie.

Oceń artykuł

Jaki strój do opery? 0 (0)