Kobieta w stroju koktajlowym

Reklama

Co jest charakterystyczne dla stroju koktajlowego?

Przyjęcie koktajlowe wymaga od nas ubioru bardziej ekstrawaganckiego niż ten, który nosimy na co dzień. Oznacza to, że sukienka koktajlowa może mieć większy dekolt i może być krótsza, niż ta, w którą ubieramy się do biura. Powinna też mieć bardziej jaskrawy kolor lub bardziej rzucający się w oczy deseń. Pamiętaj jednak, aby nie stworzyć kreacji odpowiedniej na imprezę w dyskotece. Atuty sylwetki i urody powinnaś zaakcentować w dość wysublimowany sposób.

Sukienka lub spódnica koktajlowa powinna sięgać przed kolano. Na taką okazję nie ubieraj się w długie, wieczorowe kreacje. Możesz za to założyć szykownie wyglądające spodnie z lekko błyszczącego materiału.

Gdy nie masz czasu na eksperymentowanie

Jeśli zostało ci mało czasu na przebranie się w strój koktajlowy, zdaj się na niezawodną małą czarną. Efektowny dodatek, drobna zmiana fryzury i bardziej intensywny kolor pomadki do ust w mgnieniu oka dodadzą ci klasy.

Buty na wysokim obcasie są jak najbardziej wskazane podczas przyjęć koktajlowych, ważne, by były dobrze dopasowane do ubioru i nie wyglądały wyzywająco.

Oceń artykuł

Jak powinien wyglądać strój koktajlowy? 0 (0)