Reklama

Warto wiedzieć, jacy projektanci lubują się w tego typu ubraniach oraz kiedy są one szczególnie pożądane.

Cechy

Terminem „empire” określa się sylwetkę z podwyższoną talią – co oczywiście przekłada się na tego typu ubrania. Ponadto, styl „empire” dotyczy także ubrań bogato wyszywanych złotą oraz srebrną nicią.

Dla kogo?

Kreacje z podwyższonym stanem jeszcze niedawno były zarezerwowane głównie dla kobiet w ciąży. Kilkanaście lat temu na szczęście się to zmieniło i taka forma sukienki czy bluzki pasuje teraz każdemu – podobnie jak wyszywane złotymi albo srebrnymi nićmi kreacje.

Znani projektanci

Jednym z projektantów, który korzysta ze stylu „empire”, jest Dior, Dolce & Gabbana – w bardziej swobodnym wydaniu czy w końcu, bardziej aktualny model – Luella Bartley. Ta ostatnia projektantka tworzy sukienki bazujące na minimalistycznej interpretacji stylu „empire”, co sprawia, że jej sukienki można nosić na co dzień.

Jak nosić?

Sukienki „empire” są naprawdę piękne, ale koniecznie musisz dowiedzieć się, jak je nosić. Oto garść naszych wskazówek:

  • Suknie przeszywane złotymi i srebrnymi nićmi nadają się tylko i wyłącznie na wielkie gale – nie zakładaj ich w innych okolicznościach.
  • Jeśli zdecydujesz się na tak zdobioną kreację, pamiętaj, że nie potrzebuje ona dużej ilości dodatków – zdecydowanie się na nie może stworzyć wrażenie „misz – maszu”. Jeśli jednak bardzo zależy ci na biżuterii, zdecyduj się na tę bardzo delikatną.
  • Bluzki z podwyższonym stanem nie służą zakrywaniu zbędnych fałdek – nieumiejętnie dobrany model sprawi wręcz, że będzie wydawała się jeszcze większa (wszystko z powodu rozszerzającemu się dołowi).
  • Sukienki z podwyższonym stanem warto podkreślać odpowiednimi wstążkami – kobiety czyniły tak już od wieków. Postaw na skromne, delikatne wstążeczki w stonowanych kolorach – mogą stanowić kontrast albo uzupełnienie kolorów.

Styl empire to styl zwany dworskim. Jeśli już zatem zakładasz sukienką inspirowaną dawnymi damami, to sama zachowuj się jak dama – bądź delikatna, elegancka i… tajemnica.

Oceń artykuł

Styl „empire” – dla każdej modnej kobiety 0 (0)