Styl Vintage

Styl Vintage

Dla stylu vintage charakterystyczne jest to, że łączy ubrania, które były modne w poprzednich epokach z nowoczesnymi elementami. Cechuje go zestawienie z pozoru nie pasujących do siebie ubrań.

Czarna sukienka w stylu vintage

Reklama

Vintage może być świetną, kreatywną zabawą! Daje niepowtarzalne efekty i właśnie za to jest ceniony. Nazwa stylu wywodzi się z terminologii winiarskiej. Wino nabiera smaku wraz z upływem czasu, podobnie jak ubrania z poprzednich dekad nabierają z czasem bezcennej wartości dla miłośniczek stylu vintage. Sukienka z lat 70. lub taka, która stylizowana na ciuch z tej epoki, może stać się prawdziwym rarytasem.

Wskrzeszanie ubrań sprzed kilku dekad – oto wyzwanie

Buszując po sklepach z tanią odzieżą, można się natknąć na ubrania będące prawdziwymi perełkami. Również w babcinych szafach z pewnością znajdzie się coś, co warte jest zainteresowania. Prawdziwym wyzwaniem jest znaleźć dodatki do strojów sprzed kilku dekad. To właśnie one dadzą im nowe życie.

Ten styl jest szczególnie ceniony przez artystów szukających indywidualnych środków wyrazu.

Oceń artykuł

Styl Vintage 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Co nosić mając krótkie nogi?

Krótkie nogi mogą sprawiać wrażenie dłuższych, jeśli zastosujecie kilka sprawdzonych tricków. Pozostańcie wierne pewnym fasonom i połączeniom, a poczujecie się bardziej pewnie i atrakcyjnie.

Moda z lat 90-tych: słodki kicz w natarciu

Posiadasz jeszcze bluzę z nadrukiem ulubionego boys bandu albo poszarpane spodnie? Jeśli tak, niechybnie dorastałaś w latach 90-tych. Czasem warto na chwilę do nich wrócić.

Moda z lat 80-tych: kicz na piedestale

Plastik przelewający się z cekinami, błysk tańczący z ekscentrycznymi dodatkami, a do tego wszystkiego makijaż w całej palecie barw – kto tęskni za latami 80-tymi, prosimy podnieść rękę!

Moda lat 60-tych: maksi krok w stronę mini

Masz czasem wrażenie, że cofnęłaś się w czasie? To nie podróż, to moda powraca do lat 60-tych. Stylistyczne przyłączenie się do tej podróży naprawdę nie jest trudne.

Moda z lat 50-tych – kobiecość ma głos!

Talia – biust: na tej linii koncentrowały się stroje z lat 50-tych. Jak można się domyślić, okres ten należał do kobiet. I był jednym z najpiękniejszych w damskiej modzie.

Moda z lat 40-tych – retro!

Kobiece, zmysłowe, chwilami wyjątkowo odważne – takie właśnie były stylizacje kobiet z lat 40-tych. Warto je poznać i uszczknąć coś z przeszłości dla efektu… dzisiaj.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top