Sukienki dla druhny

Reklama

Długość sukienki dla druhny

Jeśli panna młoda wybrała kreację sięgającą kolan albo jeszcze krótszą, to druhna zachowa się stosownie, rezygnując z założenia na ślub długiej sukienki lub spódnicy. Z kolei gdy najważniejsza uczestniczka uroczystości postawiła na sukienkę o tradycyjnej długości, wówczas druhna musi wybrać model za kolano lub przed kostki. Niestosowna będzie sukienka do ziemi.

Kolor sukienki dla świadkowej

Kolor sukienki dla druhny powinien być stonowany, dlatego najlepiej sprawdzają się kolory pastelowe (np. delikatny róż czy popielaty). Należy unikać koloru czarnego, ponieważ kojarzy się z pogrzebem. Druhna nie powinna mieć też sukienki koloru białego, écru, waniliowego, etc., ponieważ wtedy wyglądałaby zbyt podobnie do panny młodej. Do zakazanej listy kolorów należy również kolor brązowy oraz ciemna zieleń, gdyż te kolory mogą budzić pejoratywne skojarzenia związane z przemijaniem.

Dodatki do stroju druhny

Inspiracją dla druhny mogą być dodatki, które wybrała panna młoda, a także kwiaty w jej bukiecie. W przypadku, gdy druhen jest kilka, dobrym pomysłem będzie wprowadzenie motywu łączącego wszystkie kreacje. Może to być kapelusz ozdobiony takim samym detalem, ale warto też pomyśleć o sukienkach w identycznym kolorze, choć niekoniecznie o jednakowym fasonie – może on nie pasować każdej z pań.

Warto pamiętać, że najlepsza i idealna sukienka dla druhny musi pasować do jej charakteru i stylu, w przeciwnym razie może narazić ją na dyskomfort i złe samopoczucie.

Oceń artykuł

Jak wybrać sukienkę dla druhny? 0 (0)