Jaką wybrać sukienkę na bal szóstoklasisty?

Reklama

Bal szóstoklasisty to nie tylko okazja do dobrej zabawy – to też pierwsza możliwość do zaprezentowana prawdziwie „dorosłej” kreacji. Zanim jednak wybierzesz konkretną sukienkę, upewnij się, czy dokonałaś słusznego wyboru. Pomogą ci w tym nasze podpunkty.

  • Twoja sukienka musi być jeszcze wciąż bardzo skromna, ale zdecydowanie możesz już sobie pozwolić na kobiece elementy. Oznacza to, że nie powinnaś jeszcze zakładać koronkowych elementów na gołe ciało (np. kreacji z koronkowymi „plecami”), ale koronkowe wstawki z halką pod spodem będą jak najbardziej mile widziane.
  • Na bal szóstoklasisty świetnie pasują sukienki, które podkreślą twoją młodość, świeżość i delikatność. Czyli takie, które zawierają kobiece kokardki albo urocze wstążeczki. Możesz też wykorzystać zawsze modne grochy – z pewnością świetnie będą prezentowały się na tej uroczystości.
  • Pamiętaj, że ta okazja to przede wszystkim szansa na świetną zabawę. Upewnij się zatem, że twoja sukienka nie będzie ci przeszkadzała w tańcu. Innymi słowy, że nie będzie zbyt ciasna albo luźna. Nie może też za bardzo unosić się podczas obrotów.