Stylowe, damskie krótkie sukienki trapezowe

Reklama

Choć propozycja została przyjęta z nieufnością, wystarczył gest zainteresowania ze strony ówczesnych gwiazd, by trapezowa sukienka na zawsze pozostała w naszych szafach. Co szczególnie warto wiedzieć o tej wyjątkowej kreacji?

Cechy

Prawdziwa sukienka trapezowa to ta, która jest wąska u góry i delikatnie, łagodną linią rozszerza się ku dołowi. Najczęściej sięga do połowy ud, czasami jest nieco dłuższa. Jak twierdzą najbardziej wybitni kreatorzy mody, ten model sukienki warto mieć w swojej szafie o każdej porze roku i na wypadek przeróżnych okazji.

Sukienki trapezowe na lato

Sukienka trapezowa emanuje swoja prostotą, jest też szalenie wygodna w noszeniu – dlatego pokochały ją tysiące kobiet. Jednak wszystko to nie oznacza, że można ją nosić byle jak i z byle czym. Sukienka trapezowa jest bazą świetnej stylizacji – od tego, co się do niej dobierze, zależy uzyskany efekt końcowy.

Dla kogo i jak ją nosić?

Sukienka w kształcie litery „A” jest uwielbiana za umiejętność skrycia tego, czego nie chcemy pokazywać – dzięki niej zbędne fałdki czy brak talii nie ujrzą światła dziennego. Trzeba jednak pamiętać, że wielbicielka mody i kobieta z klasą nie koncentruje się tylko i wyłącznie na zakrywaniu – nie chodzi przecież o to, aby „nie wyglądać źle”, ale by „wyglądać świetnie”. A do osiągnięcia tego efektu konieczna jest już znajomość pewnych reguł.

  • Jeśli kupujesz swoją pierwszą sukienkę trapezową, zdecyduj się na model w kolorze czarnym. Posiadanie takiej kreacji w szafie to proste zabezpieczenie na wypadek różnych niespodziewanych zaproszeń / gości. Gdy do wyjścia zostało ci kilkanaście minut, bez problemu dopasujesz do sukienki eleganckie dodatki, które dodadzą Ci szyku.
  • W słowach mówiących, że sukienka trapezowa nadaje się na każda porę roku, nie ma przesady – jednak to „nadawanie się” zależy od tego, co założymy do sukienki. Zimą wybierz do niej mocno kryjące, ciemne rajstopy i wysokie kozaki. Latem znane „A” będzie pięknie komponowało się z opaloną skórą nóg i sandałkami.
  • Sukienka trapezowa to również idealna kreacja na wyjście do klubu – jednocześnie jest to świetna okazja, by pobawić się kolorami i przedstawić swoją śmiałość. Jeśli zatem jesteś odważna, załóż sukienkę trapezową w najmodniejszych aktualnie, jaskrawych kolorach i dobierz do niej rajstopy we fluorescencyjnym kolorze.

Czy jest modna?

Sukienka w kształcie litery „A” jest ponadczasowa, ale niektóre jej detale mogą być bardziej… lub mniej modne. Panie, które poszukują zdecydowanych hitów modowych, powinny wybierać modele z długimi rękawami i dekoltem – „łódką”. Warto zwrócić uwagę również na tkaninę – zdecydowanie najbardziej na topie jest ta, która nadaje sukience pewnej sztywności. Takie cechy kreacji zagwarantują świetny wygląd każdej kobiecie, która zdecyduje się ją założyć – nawet przy zdecydowanie różnych typach figury.

Najważniejszy powód, by posiadać trapezową sukienkę jest taki, że niezależnie od sylwetki, wygląda się w niej świetnie. Jest też powód numer dwa – perfekcyjne maskowanie sprawia, że już nie musisz odmawiać sobie jedzenia na imprezie.

Oceń artykuł

Sukienka trapezowa – „A” w alfabecie mody 0 (0)