Jakie sukienki z dżerseju?

Reklama

Dżersej uznawany jest za jedną z najbardziej wygodnych tkanin. Nikogo nie dziwi zatem, że jest to materiał tak często wybierany na sukienki. Jaką wybrać, jeśli i ty planujesz kupić jedną taką kreację?

Markowe sukienki z dżerseju
  • Zastanów się, czy sukienkę będziesz nosić raczej do pracy, czy bardziej na swobodne spotkania ze znajomymi. W pierwszym przypadku postaw na bardziej stonowane kolory, w drugim – wybierz te wyróżniające cię z tłumu.
  • Dżersej jest wygodną tkaniną, ale potrafi też ukazać nasze małe wady. Jeśli nie chcesz podkreślać niekształtnej pupy czy szerokich bioder, to zrezygnuj z sukienek mocno dopasowanych. Wybierz raczej tę, która będzie rozkloszowana.
  • Dżersejowa sukienka nie nadaje się tylko na co dzień. Jeśli wybierzesz taką ze zdobieniami wokół kołnierzyka czy np. z dodatkiem koronki, swobodnie możesz ją założyć na prywatkę czy Sylwestra ze znajomymi.

Dżersej świetnie wygląda też jako tunika. Jeśli chcesz zyskać taki efekt, to wybierz model bardzo luźny, bez wcięcia w talii. Koniecznie musi zakrywać pupę.