Szykowne modne suknie wieczorowe

Reklama

By jednak tak się stało, spełnionych musi zostać kilka ważnych warunków. Warto więc najpierw… zapoznać się z nimi.

Cechy

Suknia wieczorowa to – jak sama nazwa wskazuje, kreacja przeznaczona na wieczory, a precyzując – na wieczorne gale.

Eleganckie kolorowe długie suknie wieczorowe

Zwykle suknia ta jest długa do samej ziemi i uszyta jest ze „szlachetnych”, eleganckich materiałów.

Modne suknie wieczorowe w ciemnych kolorach

Pozostałe jej cechy są już tak różne, że nie sposób ich wszystkich wymienić.

Dla kogo?

Suknię wieczorową powinna mieć w szafie każda kobieta, bez najmniejszych wyjątków.

Długie galowe suknie wieczorowe

Jednak już jej dopasowanie do rodzaju figury to osobna kwestia. Oto, co powinnaś wiedzieć:

  • Jeżeli twoimi mocnymi stronami są dekolt i ramiona, bez wahania możesz założyć sukienkę o stroju gorsetowym.
  • Panie wysokie i szczupłe wyglądają zwykle dobrze we wszystkich typach kreacjach, jednak najpiękniej podkreślą swoją kobiecość w sukniach prostych i przylegających do ciała.
  • Kobiety, które są posiadaczkami bardziej zaokrąglonych kształtów, powinny wybierać suknie „ze skosu” – będą bowiem wyglądać w nich najkorzystniej.
  • Dla urozmaicenia stylu zawsze możesz zdecydować się na sukienkę rozszerzaną ku dołowi – pasuje ona bowiem do wszystkich figur.

Jak nosić suknię wieczorową?

Jeśli ktoś uważa, że dla obłędnego efektu wystarczy tylko założysz wspaniała suknię – niestety, jest w błędzie. Bez odpowiednich dodatków można zepsuć cały urok tej wyjątkowej kreacji. Dowiedz się zatem, jak je dobrać.
Kwestią, która wielu paniom wydaje się najmniej istotna, jest okrycie wierzchnie – czyli peleryna albo bolerko. Takie nastawienie należy zmienić, ponieważ idealne dobrane okrycie będzie doskonałą zapowiedzią pięknej sukni. Warto przy tym pamiętać, że jedno bolerko czy peleryna nie są dobre do każdej sukni – cały styl musi być harmonijny.

Jasna stylizacja z suknią wieczorową

Jeśli twoja suknia jest gładka i ma stonowany kolor, możesz zdecydować się na najwspanialszy dodatek – bogato zdobiony naszyjnik albo po prostu kolię. Gdy jednak suknia jest np. mocno drapowana albo błyszcząca, ogranicz biżuterię do minimum.
Modne kilkanaście lat temu komplety biżuterii nie są już dobrze widziane. Znacznie lepszym pomysłem jest dobranie podobnych stylowo, ale jednak innych elementów biżuterii.
Dobrym pomysłem jest zakup sukni, która będzie odpowiednia do noszenia o każdej porze roku – czyli takiej z szyfonu, lekkiej krepy albo lżejszego jedwabiu.

Jeśli chodzi o wszelkie drapowania, cekiny i przyszyte kwiaty – istnieje złota zasada, że jest ich mniej, tym lepiej. Mając zatem do wyboru klasyczną kreację z lejącego się materiału oraz drugą – wyjątkowo zdobną, zawsze wybierz tę pierwszą!

Oceń artykuł

Suknia wieczorowa – by poczuć się księżniczką 0 (0)