Sklep Tommy Hilfiger

Reklama

Jeśli więc uwielbiasz właśnie tę markę, koniecznie musisz dowiedzieć się, ile trudu włożono, by dzisiaj była ona tak popularna.

Historia marki

Historię marki rozpoczyna oczywiście jej założyciel – Tommy Hilfiger. Nie każdy wie o tym, że projektant ten w latach 70-tych miał wielką sieć butików, którą… stracił. Po tym wydarzeniu przeniósł się do Nowego Jorku. Wsparł go Mohan Murjani – to właśnie dzięki niemu w 1985 pojawił się dom mody sygnowany nazwiskiem projektanta. Trzy lata później Hilfiger wykupił udziały wspólnika i nawiązał współpracę z producentem z Hong Kongu. Po tym wydarzeniu firma weszła na giełdę… i od tej pory pięła się w górę.

Ciekawostka:

Dopiero w 1996 roku Hilfiger zdecydował się na wprowadzenie do swoich kolekcji mody damskiej. Obroty firmy wynosiły już wtedy ponad 500 mln dolarów.

Zasady marki

Czym dzisiaj charakteryzuje się marka Tommy Hilfiger? Istnieje kilka jej cech, które warto poznać:

    • Ponadczasowy styl

Ubrania tej marki nigdy nie są idealnie zgodne z aktualnymi trendami, są raczej klasyczne i ponadczasowe. Ma to ogromny plus – kupując ubranie tej firmy, zyskuje się coś o świetnej jakości, co można nosić przez lata.

    • Stonowanie

Jeśli kolory, to raczej na jednej części stylizacji i raczej stonowane (Hilfiger gustował w „amerykańskich” barwach – wybierał granat, biel i czerwień).

    • Skromność

Jeśli szukasz mocno zdobionego swetra czy sukienki, to nie znajdziesz jej w tym domu mody. Tutaj stawia się na skromność– jeden ozdobny akcent w zupełności wystarczy.

    • Umiarkowanie we wzorach

I zamiłowanie do klasyki. Dom mody Hilfiger nie proponował nigdy kolekcji, w których były na… palmy czy japonki. Jeśli natomiast gdzieś miał pojawić się wzór, to tylko na jednym elemencie garderoby.

    • Wysoka jakość

Wszystkie tkaniny, z których w tej firmie produkuje się ubrania, są bardzo wysokiej jakości i mają idealny krój.

Ciekawostka

Czy wiesz, że Tommy Hilfiger otrzymał wiele propozycji współpracy od znanych projektantów i wszystkie te oferty odrzucił? Między innymi były to propozycje Perry Ellisa czy Calvina Kleina.

Tommy Hilfiger – od dzisiaj to nazwisko powinno kojarzyć ci się z klasą, ponadczasowością i klasycznym krojem. Noszenie tych właśnie ubrań to bowiem coś więcej, niż tylko podążanie za modą. To styl życia.

Oceń artykuł

Wielkie marki: Tommy Hilfiger 0 (0)