Przed i po użyciu tonera do włosów

Reklama

Co to jest toner do włosów i na czym polega tonowanie?

Tonery to produkty wykorzystywane w krótkotrwałej koloryzacji włosów. W swoim składzie nie zawierają amoniaku ani nadtlenku wodoru. Dzięki temu są bezpieczne dla struktury włosa. Produkty te zazwyczaj występują w postaci szamponów lub pianek. Co ważne, tonery mają w swoim składzie także substancje wzmacniające i witaminy. Dzięki temu są doskonałe zarówno do koloryzacji, jak i pielęgnacji.
Tonowanie polega na pokryciu włosów odpowiednim tonerem. Dzięki takiemu zabiegowi ożywimy kolor i nadamy fryzurze blasku. Ponadto pozbędziemy się niechcianych odcieni. Tonowanie jest świetnym rozwiązaniem w przypadku włosów rozjaśnianych – niweluje bowiem niechcianą, żółtą barwę.

Jak działa toner do włosów?

Toner nie wnika w strukturę włosa, tylko osiada na jego powłoce. Dzięki zawartym w nim składnikom możemy zadbać o kondycję naszych włosów. Użycie tonera powoduje zmianę koloru niektórych pasm. Te produkty pozwalają usunąć niechciane pigmenty, neutralizując ich intensywność. Tonera do włosów najlepiej jest używać pomiędzy zwyczajnymi koloryzacjami. Dzięki temu nasze włosy będą zdrowsze i bardziej błyszczące.

Ile czasu trzyma się toner do włosów?

Długość utrzymywania się tonera na włosach jest zależna od struktury włosa. U niektórych efekt może utrzymywać się nawet około sześć tygodni. Przyjmuje się, że są to produkty półtrwałe, które mogą utrzymać się od kilku do kilkunastu myć. Trwałość jest uzależniona także od producenta i ceny tonera. Tańsze produkty mogą zmywać się szybciej.

Kiedy stosować toner do włosów – dla kogo będzie odpowiedni?

Toner może być stosowany na niemal każdym rodzaju włosów. Sprawdzi się zarówno na naturalnych, jak i farbowanych lub utlenionych. W przypadku tych ostatnich jest to produkt bardzo pożądany. Kobiety, które zdecydowały się na rozjaśnianie włosów wiedzą, jak ważna jest wtedy pielęgnacja. Toner sprawdzi się w takim przypadku doskonale. Nie tylko odżywi strukturę ale także nada włosom pożądany odcień. Jest to także świetne rozwiązanie dla osób, w których pojawiły się już siwe pasma, a które nie chcą decydować się na zwyczajną koloryzację. Za pomocą tonera pozbędziemy się siwych kosmyków.
Tego produktu warto użyć także w celu odżywienia koloru włosów po okresie letnim. Suche, lekko zniszczone słońcem włosy po takim zabiegu odżyją. Oddamy im wówczas odpowiedni blask, a kolor stanie się bardziej wyrazisty.

Błyszczące, rozjaśnione włosy po tonowaniu

Dobór produktu do koloryzacji jest uzależniony od tego, co chcemy uzyskać. Każda ze znanych metod opiera się na użyciu innych tonerów, dzięki którym osiąga się różne efekty. Niwelowanie niechcianych odcieni opiera się na kole chromatycznym. Barwę pomarańczową usuwamy niebieskim, żółtą fioletowym, a zieloną czerwonym. Tonowanie włosów jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłej koloryzacji. Nie niszczy włosów i nadaje im pożądany blask. Należy jednak pamiętać, że jest to koloryzacja krótkotrwała.

Jak używać tonera do włosów?

Przed nałożeniem tonera należy umyć włosy zwykłym szamponem. Odżywka nie jest zalecana przed takim zabiegiem. Zakupiony produkt należy nakładać na zwilżone pasma włosów. Aplikacja tonera jest bardzo prosta, dużo łatwiejsza niż nakładanie farby. Po nałożeniu produktu na całe włosy warto zwrócić uwagę na to, czy nie pobrudziliśmy skóry. Jeśli toner zaschnie na skórze, trudno będzie go zmyć.

Tonery powinny być na włosach od 15 do 45 minut. W zależności od czasu uzyskamy mniej lub bardziej intensywny kolor. Po skończonym zabiegu włosy należy spłukać wodą.

Podsumowanie

Chcąc odżywić swoje włosy i nadać im piękną barwę warto sięgnąć po toner. Ten półtrwały sposób na koloryzację jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego. Pozwala na odświeżenie koloru bez niszczenia struktury włosa. Ponadto, to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaszaleć z kolorem, ale nie chcą trwałego efektu. Tonowanie będzie zatem idealne na okres wakacji czy karnawału, pozwoli na małą zmianę fryzury.

Zalety tonera:

 • Zawiera naturalne składniki.
 • Nie szkodzi na włosy (nie niszczy ich struktury).
 • Kolor zmywa się w sposób naturalny, delikatnie i stopniowo.
 • W dowolnej chwili kolor można łatwo ściągnąć.
 • Zalecany do krótkotrwałych koloryzacji.
 • Odświeża kolor między koloryzacjami.
 • Pozbywa się żółtego odcienia na włosach rozjaśnionych.
 • Duża dostępność kolorów.
 • Niweluje niechciane odcienie.

Wady tonera:

 • Efekt stosowania jest krótszy niż w przypadku farby do włosów.
 • Efekt nadania koloru jest słabszy od farby do włosów.

Oceń artykuł

Toner do włosów - co to jest i jak działa? 0 (0)