Torebka hobo – zmieścisz cały świat

Reklama

Jeśli nie masz wygodnej torby na co dzień – czyli takiej, w której zmieścisz niemalże wszystko, to znaczy, że nie masz torby hobo. A jej brak to utrudnienie sobie życia.

Markowe eleganckie czarne torebki hobo

Mniejsze torebki są co prawda bardzo atrakcyjne, ale przecież nie zawsze tylko o wygląd chodzi. A poza tym, kto powiedział, że duża torba nie może być ładna?

Cechy

Torba hobo charakteryzuje się przede wszystkim naprawdę sporym rozmiarem. Jest zatem wielka, a dodatkowo miękka, odporna na zniszczenia i układająca się w duże „c”. Naprawdę warto ją mieć.

Czy jest modna?

Torba hobo to klasyka gatunku.

Trzy kunsztowne kolorowe torebki hobo

Noszą ją gwiazdy, gwiazdki i blogerki, ale przede wszystkim – modne kobiety, które cenią sobie nie tylko wygląd, ale i wygodę.

Dla kogo i jak ją wybrać?

Torebka hobo jest bardzo duża, więc może nieco przytłumić niskie i drobne kobiety. Jeśli należysz do takich – zdecyduj się na mniejszy model. Wszystkie pozostałe panie bez problemu mogą przebierać w tego typu torbach.

Ciemne skórzane torebki hobo

Wybierając torbę, zwracaj uwagę na kilka ważnych szczegółów:

  • Jakość materiału. Torba ta często zawiera naprawdę ciężki ekwipunek – dlatego nie może być wykonana z cienkiej ekoskóry o kiepskiej jakości. Stawiaj na dobre materiały, prawdziwą skórę albo grubą bawełnę – dopiero wtedy torba będzie ci naprawdę dobrze służyć.
  • Wykończenie szczegółów. Przeszycia, zapięcia, zamki – wszystkie one powinny być solidnie wykonane. Po co ci torba z zepsutym zamkiem?
  • Ilość przegródek. Aby nie pogubić się w tej wielkiej torbie, powinna ona mieć dużą liczbę przegródek. Oczywiście, możesz też wybrać model „worek”, bez żadnej przegrody. Ale nie rób tego, jeśli z natury jesteś niecierpliwa.
  • Kolor. Tak obszernej torby nie kupuje się zbyt często. Wybierz więc taki model, który będzie pasował do wielu ubrań – czarny albo beżowy.

Na jakie okazje pasuje?

Torebka hobo ma służyć ci wtedy, kiedy jej potrzebujesz. Zabieraj ją na zakupy, na spotkanie z przyjaciółkami, mecz albo piknik. Wszędzie tam, gdzie panuje atmosfera swobody, a ty potrzebujesz dużej ilości… wszystkiego.

Kiedy z niej zrezygnować?

Ten rodzaj dodatku zdecydowanie nie pasuje na oficjalne uroczystości. Nie zakładaj jej na pogrzeb, ślub, wesele ani służbową kolację. Nigdy nie noś jej do pracy, jeśli ma ona biurowy charakter.

Torba hobo jest często przedmiotem kpiących uśmiechów mężczyzn. Nie przejmuj się nimi – to oni wyglądają dziwnie z komórką wystającą z jednej kieszeni i wypukłością portfela w drugiej.