Biżuteria w kolorze turkusowym - naszyjnik i kolczyki

Reklama

Noszenie turkusów i korali to zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów na urozmaicenie kreacji. Dowiedz się, jak je nosić, by wyglądać dobrze.

Czy są modne?

Jeszcze nie tak dawno turkusy i korale były szalenie modne – nosiła je każda dziewczyna, która pragnęła podkreślić swoją urodę. Po tym modowym „szale” kamienie te odeszły na chwile w niepamięć, by po kilkunastu latach ponownie wrócić. Obecnie zarówno koral, jak i turkus są zdecydowanie modne, choć nie w tak dużym stopniu, jak w przeszłości.

Jakie wybrać?

Jeśli nie masz jeszcze turkusów i korali w swojej szkatułce z biżuterią, powinnaś to zmienić. Bardzo istotne jest jednak, aby kupić odpowiedni rodzaj biżuterii – w tym celu kieruj się naszymi wskazówkami:

  • Pamiętaj, aby zwracać dużą uwagę na to, czy kamienie nie są podrobione. Niestety, zarówno koral, jak i turkus niezwykle często okazują się być podróbkami. A noszenie sztucznej biżuterii nie doda ci klasy – jedynym wyjątkiem od reguły są perły.
  • Jeśli tylko masz okazję – np. podczas wakacyjnego wyjazdu, kup kamienie „u źródeł” – czyli w Indiach lub w Meksyku.
  • Niepisana zasada dotycząca turkusów mówi, że te najlepsze są nieprzejrzyste, natomiast te o zdecydowanie gorszej jakości mocno przepuszczają światło.

Do czego nosić turkusy?

Noszenie turkusów oraz korali wymaga dużego wyczucia stylu. Jeśli sobie nie ufasz, kieruj się kilkoma ważnymi zasadami.
Kamienie te świetnie prezentują się do letnich stylizacji. Możesz zatem zakładać je do kostiumu kąpielowego, do lnianych spodni i łączyć z ciekawymi dodatkami – espadrylami albo kapeluszem słomkowym.
Charakterystyczna barwa turkusów świetnie łączy się z bielą oraz z kolorem pomarańczowym. Jeżeli zatem nie masz pomysłu na ciekawą i trafną stylizację, wybierz ubrania właśnie w tych kolorach.
Pamiętaj, że turkusy i korale możesz łączyć – jednak raczej w jednym elemencie biżuterii, niż na różnych. Dobór kolorów musi umiejętny, więc i tutaj warto zaufać gotowemu wzorowi.
Jeśli zdecydujesz się na turkusową lub koralową biżuterię, to raczej nie zakładaj kompletów. Wystarczy jeden wisior, bransoletka albo po prostu – duży, wyraźny pierścionek z tym kamieniem.

Czy wiesz, że turkus jest czczony przez Indian? Uważają oni, że ten kamień wzmaga jasność umysłu i ducha i obdarza noszącego mądrością oraz dobrocią. No i jak tu go nie zakładać?

Oceń artykuł

Turkusy i korale – ozdób się kamieniami 0 (0)