Wayfarery (Ray – Bany) – od gwiazdy ekranu do twojej szafy

Reklama

Wayfarery, czyli czarne, charakterystyczne okulary, to idealny dodatek, gdy masz ochotę schować się przed światem... ale jednocześnie kusić ten świat swoim wyglądem. Jeszcze ich nie masz? Koniecznie to zmień.

Markowe okulary przeciwsłoneczne - wayfarery

Zanim jednak pobiegniesz do sklepu, dowiedz się, z czym je nosić i czy każdemu pasują.

Cechy

Okulary zwane Wayfarerami to dodatek o bardzo specyficznej charakterystyce. Ich znakiem rozpoznawczym są zawsze czarne szkła i ostre wykończenie kształtu przy połączeniu z oprawką. Same oprawki mogą występować w wersjach białej i czarnej, ale obecnie ten pierwszy model odszedł w zapomnienie.

Czy są modne?

Wśród licznych dodatków i ubrań, które wdały się we flirt z modą, z pewnością należą okulary Wayfarery.

Dwie pary okularów przeciwsłonecznych - wayfarery

Odchodzą, wracają, po czym znowu odchodzą i wracają, ale jedno jest pewne – nigdy nie znikają z mody. Zawsze warto je kupić, bo jeśli nie przydadzą ci się teraz – to na pewno w następnym sezonie.

Dla kogo i jak je nosić?

Wayfarery są cudownymi okularami, ale nie pasują każdej kobiecie. Ze względu na swój dość ostry wygląd mogą sprawić, że twarz stanie się zbyt spiczasta – na pewno stanie się tak, gdy założy je kobieta o trójkątnej twarzy.
Rayfarery trzeba nosić z klasą. To bardzo eleganckie okulary, więc nie zakładaj ich do czegokolwiek. A najlepiej kieruj się naszymi wskazówkami:

  • Ten rodzaj okularów nawiązuje nieco do stylu retro. Świetnie będą się komponowały z kapeluszem ze słomki i eleganckimi okularami.
  • Sukienka – to motyw przewodni pasujący do wayfarerów. Uważaj jednak – mała czarna i mała biała będą odpowiednia, ale kreacja w stylu vintage może nie pasować.
  • Nigdy nie zakładaj tych okularów do dresów. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy zakładasz dresowy kombinezon i do tego super wysokie szpilki – wtedy możesz poeksperymentować.
  • Te okulary świetnie pasują do klimatów ze starych filmów – możesz wiec zakładać je do wytartych dżinsów, spłowiałego podkoszulka i… do samochodu ze składanych dachem.
  • Jeśli nie masz pomysły na boską kreację, a masz jedynie 5 minut, załóż małą czarną, sznur pereł i te właśnie okulary. Efekt „klękajcie narody” gotowy w trzy minuty!

Jeśli założysz Wayfarery, to nawet, jeśli będziesz siedziała nadąsana, to każdy pomyśli, że jesteś po prostu stylowo poważna. Między innymi dlatego tak bardzo warto je mieć.