Zegarek – od przydatnego gadżetu do gustownego dodatku

Reklama

Jeszcze nie tak dawno temu zegarek był obowiązkowym elementem zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby. Dzisiaj to już przeszłość – godzinę sprawdzamy na komórce, a zegarek... noszą tylko nieliczni.

Trzy efektowne zegarki na rękę

Jeśli należysz do tego dużego grona, które odrzuciło zegarek zupełnie – zastanów się jednak nad powrotem do tradycji. Zegarem to bowiem cudowny dodatek, który zawsze dodaje klasy kobiecie, która go nosi.

Cechy

Zegarek to stylowy dodatek, który wskazuje czas. Nosi się go na przegubie ręki. Może być zapinany na pasek, ale są też zegarki na rzemykach albo na bransoletach.

Markowe, damskie zegarki na rękę

Srebrne, złote, w przeróżnych kolorach i o różnych tarczach – naprawdę jest w czym wybierać.

Dla kogo?

Zegarek pasuje każdej z nas, ale i tutaj istnieją pewne zaostrzenia. Przede wszystkim nie powinny nosić go kobiety o bardzo pulchnych nadgarstkach – taki dodatek będzie jeszcze mocniej podkreślał tuszę. Niepisana reguła mówi także, że panie o bardziej rubensowskich kształtach powinny unikać zegarków z malutką tarczą i cienkim paskiem / bransoletą. Z kolei dla kobiet drobnych niewskazane jest noszenie tych modeli, które mają naprawdę spore tarcze albo ciężkie, szerokie bransolety.

Jak je dopasowywać?

Zegarków możesz, a nawet powinnaś, mieć kilka. W zależności od stylizacji, dobieraj dany model.

Markowe młodzieżowe zegarki na rękę

Oto kilka naszych propozycji:

    • Delikatne zegarki z wąską bransoletką to propozycja pasująca do sukienek i eleganckich kostiumów. Pamiętaj jednak, że srebrna czy złota bransoletka przy zegarku to już biżuteria – na dłoni, na której ją nosisz, nie ma już miejsca na pierścionki czy dodatkowe bransoletki.
    • Nowoczesne zegarki o asymetrycznych kształtach tarczy to propozycja dla młodych kobiet. Zakładaj je do dżinsów i t-shirtów, a także do stylowych kombinezonów.
    • Jeśli lubisz styl awangardowy, zegarek również do niego dopasuj. Istnieją cudowne egzemplarze na sznurkach albo plecionkach – idealne dla oryginalnego stylu.
    • Świetnym rozwiązaniem łączącym styl retro z nowoczesnym jest noszenie zegarka na szyi, na długim wisiorze (wówczas zegarek ma formę półkuli). Taki dodatek świetnie komponuje się z nowoczesnymi marynarkami i spodniami rurkami.
    • Odważne kobiety mogą zdecydować się na konkretny ruch – czyli założenie męskiego zegarka. Najlepiej, jeżeli będzie on miał już nieco znoszony, skórzany pasek. To zwraca uwagę na zgrabne nadgarstki!

Marki warte poznania:

Jeżeli dysponujesz sporą gotówką, możesz pozwolić sobie na zegarek z górnej półki – kosztuje naprawdę sporo, ale to klasa mówiąca sama za siebie. Marki, które szczególnie warto tu polecić, to Cartier Tank, Rolex Daytona oraz Jeager – LeCoultre Reverso.

Nie masz zegarka? W takim razie odbierasz sobie wyjątkową szansę na pozytywne wyróżnienie się – w czasach, gdy nikt nie nosi zegarków, właśnie ty powinnaś mieć go na ręce!