Młodzieżowe air maxy

Reklama

Air maxy możesz wiązać na dwa sposoby – od góry lub klasycznie od dołu. Oba są proste w wykonaniu.

Czarne damskie buty Air Max firmy Nike - dwa wiązania

Wiązanie od góry

1. Zacznij od wyrównania długości sznurówek.

Czarny młodzieżowy but Air Max

2. Włóż prawy koniec sznurówki przez lewy górny otwór w bucie, a następnie lewy koniec sznurówki przez prawy górny otwór w bucie – tak jak jest to przedstawione na fotografii. Takim sposobem sznuruj buty do momentu, gdy na języku pojawi się „metka”.

Sznurowanie damskiego czarnego buta Air Maxa

3. Weź prawy koniec sznurówki i przeciągnij go przez metkę na języku i przez górny lewy otwór w bucie. To samo zrób z lewą sznurówką, przeciągając ją przez metkę oraz górny prawy otwór.

Wiązanie czarno-białego buta Air Maxa

4. Kontynuuj sznurowanie do ostatnich otworów w bucie.

Sznurowanie czarno-białego sportowego buta Air Maxa

5. W końcowym etapie z górnego prawego otworu przeciągnij sznurówkę do środka obuwia i przełóż przez ostatni boczny otwór, tak aby sznurówka lekko zwisała na bocznej części air maxów. Identycznie zrób to z drugim końcem sznurówki.

Czarno-biały zasznurowany, młodzieżowy but Air Max

6. Tym sposobem nie wiążesz do końca air maxów, tylko pozwalasz na to, aby sznurowadła delikatnie wisiały. Ten typ wiązania wygląda bardzo młodzieżowo.

Czarno-biały damski, modnie zawiązany but Air Max

Wiązanie od dołu (klasyczne)

1. Przed sznurowaniem air maxów musisz wyrównać długość sznurówek tak, aby każda z nich miała taką samą miarę. Jeśli długość sznurówek po obu końcach będzie zróżnicowana, utrudnisz sobie pracę i otrzymasz niepożądany efekt.

Początek wiązania Air Maxa

2. Prawy koniec sznurówki przełóż przez lewy dolny otwór w bucie, potem lewy koniec sznurówki przełóż przez prawy dolny otwór. Tak sznuruj buty do czasu, gdy na języku pokaże się metka.

But air max w trakcie sznurowania

3. Chwyć prawy koniec sznurówki i przeciągnij go przez metkę na języku i przez dolny lewy otwór w bucie. W identyczny sposób zrób to z lewą sznurówką – przeciągając ją przez metkę na języku oraz dolny prawy otwór.

Wiązanie damskiego czarnego Air Maxa

4. Następnie sznuruj air maxy do ostatnich otworów w bucie.

Zasznurowany Air Max

5. Później z górnego prawego otworu przełóż sznurówkę do dolnego prawego otworu w obuwiu. Tą metodą nie wiążesz air maxów, tylko chowasz wystające sznurówki do środka buta. Jeśli chcesz możesz zawiązać buta na kokardkę za językiem, dzięki czemu sznurowadła będą również niewidoczne.

Zawiązany air max

6. Jeśli nie chcesz chować sznurówek do środka buta, możesz pominąć czwarty etap i zawiązać klasyczną kokardkę tuż przed językiem buta.

Air Max zawiązany na kokardkę

Możesz też poeksperymentować z kolorem sznurówek (np. wymienić czarne sznurówki na białe), aby nadać swoim air maxom bardziej unikalny wygląd.

Zwykle w sklepie obuwniczym są dostępne sznurówki o długości 130cm lub 150cm. Oryginalne sznurówki w zestawie z butami mają długość 130cm – takie w zupełności wystarczą.

Dajcie znać w komentarzach, jakie są wasze ulubione sposoby na sznurowanie air maxów.

Oceń artykuł

Jak wiązać air maxy? 5 (2)