Kategoria: Projektanci

Sklep Bottega Veneta w Paryżu

Projektanci

Wielkie marki: Bottega Veneta

Czasem stworzenie zasad na przekór wszystkim jest dobrym pomysłem, ale czasem – fatalnym. Na szczęście pracujący w marce Bottega Venetta doskonale wiedzieli, co robili. Jakie były ich motywacje i w jaki sposób marka pięła się po szczeblach sukcesu?

0

Sklep Hugo Boss w Berlinie

Projektanci

Wielkie marki: Hugo Boss

Modowy gigant, który kiedyś w ogóle nie brał pod uwagę projektowania ubrań dla kobiet – tak właśnie można opisać Hugo Boss. Czy wiesz, od kiedy sytuacja ta się zmieniła?

0

Projektanci

Wielkie marki: Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

0

Sklep Ralph Lauren w Genewie

Projektanci

Wielcy projektanci: Ralph Lauren

Uwielbiany przez kobiety, nienawidzony przez mężczyzn - i przy tym wszystkim niezwykle charyzmatyczny. Trudno nie interesować się projektami Ralpha Laurena, jeśli choć trochę interesujemy się samą modą.

0

Pierre Cardin (metka)

Projektanci

Wielcy projektanci: Pierre Cardin

Niby to nazwisko znają wszyscy, ale… czy wiesz, z jakiej kolekcji zasłynął projektant? Albo jaki typ sukienki przyniósł mu największą popularność? A może chciałabyś dowiedzieć się, czy Cardin kiedykolwiek interesował się stylem hippie?

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

0

Sklep Paul Smith

Projektanci

Wielcy projektanci: Paul Smith

Kwiatki, kwiatuszki, nawiązania do poprzednich epok i swojskich klimatów. Brzmi interesująco? Zatem z pewnością zainteresuje cię wiele innych faktów na temat projektanta Paula Smitha.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

0

Sklep Marc Jacobs

Projektanci

Wielcy projektanci: Marc Jacobs

Czy mężczyzna, który wygląda jak milion dolarów i idealnie trafia w kobiece gusta modowe, może nie zrobić kariery w świecie mody? To oczywiście niemożliwe, zatem sukces Marca Jacobsa był tylko kwestią czasu.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

0

Sklep Calvin Klein

Projektanci

Wielcy projektanci: Calvin Klein

Pomyśl: Calvin Klein i zamknij oczy. Co widzisz? Umięśnione, męskie sylwetki z reklam bielizny? Świetnie, czyli wiesz już… odrobinę o tym projektancie. Teraz nadszedł czas na znaczne poszerzenie wiedzy.

0

Sklep Jean Paul Gaultier

Projektanci

Wielcy projektanci: Jean Paul Gaultier

Czy można zrobić karierę w świecie mody tylko z powodu… wyśmiewania niektórych trendów? Oczywiście, tutaj przecież wszystkie chwyty dozwolone. Przekonał się o tym słynny Jean Paul Gaultier.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

0

Jil Sander

Projektanci

Wielcy projektanci: Jill Sander

Niektórzy projektanci zdają się krzyczeć: „U nas nowość!”, prace innych mówią: „Spokojnie, to nie wyścig. Po prostu czuj się dobrze”. Ta druga kategoria to cała twórczość Jill Sander.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Gareth Pugh

„Szokujący” to w modzie wieloznaczne określenie. Czasem oznacza „bardzo krótki”, czasem „prześwitujący”, ale rzadko po prostu… straszny. A tylko to przychodzi na myśl, gdy oglądamy projekty Garetha Pugha.

0

Projektanci

Wielcy projektanci: Erdem

Technologia i moda? Specjalna obróbka wzorów na tkaniny? Te pomysły nie dziwią nikogo, kto kojarzy nazwisko Erdem. Właściwie to mogłoby ono stać się synonimem „modowych eksperymentów”.

0

Top