Kategoria: Projektanci

Sklep Bottega Veneta w Paryżu

Projektanci

Bottega Veneta

Czasem stworzenie zasad na przekór wszystkim jest dobrym pomysłem, ale czasem – fatalnym. Na szczęście pracujący w marce Bottega Venetta doskonale wiedzieli, co robili. Jakie były ich motywacje i w jaki sposób marka pięła się po szczeblach sukcesu?

0

Sklep Hugo Boss w Berlinie

Projektanci

Hugo Boss

Modowy gigant, który kiedyś w ogóle nie brał pod uwagę projektowania ubrań dla kobiet – tak właśnie można opisać Hugo Boss. Czy wiesz, od kiedy sytuacja ta się zmieniła?

0

Projektanci

The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

0

Projektanci

Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

0

Projektanci

Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

0

Projektanci

Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

0

Projektanci

Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

0

Projektanci

Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

0

Sklep Ralph Lauren w Genewie

Projektanci

Ralph Lauren

Uwielbiany przez kobiety, nienawidzony przez mężczyzn - i przy tym wszystkim niezwykle charyzmatyczny. Trudno nie interesować się projektami Ralpha Laurena, jeśli choć trochę interesujemy się samą modą.

0

Pierre Cardin (metka)

Projektanci

Pierre Cardin

Niby to nazwisko znają wszyscy, ale… czy wiesz, z jakiej kolekcji zasłynął projektant? Albo jaki typ sukienki przyniósł mu największą popularność? A może chciałabyś dowiedzieć się, czy Cardin kiedykolwiek interesował się stylem hippie?

0

Projektanci

Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

0

Sklep Paul Smith

Projektanci

Paul Smith

Kwiatki, kwiatuszki, nawiązania do poprzednich epok i swojskich klimatów. Brzmi interesująco? Zatem z pewnością zainteresuje cię wiele innych faktów na temat projektanta Paula Smitha.

0

Projektanci

Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

0

Projektanci

John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

0

Sklep Marc Jacobs

Projektanci

Marc Jacobs

Czy mężczyzna, który wygląda jak milion dolarów i idealnie trafia w kobiece gusta modowe, może nie zrobić kariery w świecie mody? To oczywiście niemożliwe, zatem sukces Marca Jacobsa był tylko kwestią czasu.

0

Sklep Karl Lagerfeld

Projektanci

Karl Lagerfeld

O niemieckiej jakości mówi się sporo – że jest ponadczasowa, bezwzględna, wyjątkowa. A prace Karla Lagerfelda tylko potwierdzają, że nie są to stwierdzenia na wyrost.

0

Projektanci

Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

0

Sklep Calvin Klein

Projektanci

Calvin Klein

Pomyśl: Calvin Klein i zamknij oczy. Co widzisz? Umięśnione, męskie sylwetki z reklam bielizny? Świetnie, czyli wiesz już… odrobinę o tym projektancie. Teraz nadszedł czas na znaczne poszerzenie wiedzy.

0

Sklep Jean Paul Gaultier

Projektanci

Jean Paul Gaultier

Czy można zrobić karierę w świecie mody tylko z powodu… wyśmiewania niektórych trendów? Oczywiście, tutaj przecież wszystkie chwyty dozwolone. Przekonał się o tym słynny Jean Paul Gaultier.

0

Projektanci

John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

0

Jil Sander

Projektanci

Jill Sander

Niektórzy projektanci zdają się krzyczeć: „U nas nowość!”, prace innych mówią: „Spokojnie, to nie wyścig. Po prostu czuj się dobrze”. Ta druga kategoria to cała twórczość Jill Sander.

0

Projektanci

Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

0

Projektanci

Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

0

Projektanci

Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

0

Projektanci

Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

0

Projektanci

Giambattista Vallil

Projektant powinien czytać w myślach kobiet, znać ich charaktery, pragnienia i obawy. Nie jest to proste, ale niektórym się udaje, czego dowodem są prace Giambattisty Valli.

0

Projektanci

Gareth Pugh

„Szokujący” to w modzie wieloznaczne określenie. Czasem oznacza „bardzo krótki”, czasem „prześwitujący”, ale rzadko po prostu… straszny. A tylko to przychodzi na myśl, gdy oglądamy projekty Garetha Pugha.

0

Sklep Chanel

Projektanci

Gabrielle „Coco” Chanel

Jak wielką modową osobistością trzeba się stać, żeby „zasłużyć” na nakręcenie filmu o sobie? Cóż, trzeba mieć przynajmniej sławę Coco Chanel. A wcześniej dużo wytrwałości, żeby ją osiągnąć.

0

Projektanci

Erdem

Technologia i moda? Specjalna obróbka wzorów na tkaniny? Te pomysły nie dziwią nikogo, kto kojarzy nazwisko Erdem. Właściwie to mogłoby ono stać się synonimem „modowych eksperymentów”.

0

Projektanci

Dries Van Noten

Czy przez zabawę kolorem można zrobić światową karierę? Jeśli masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, to zapewne nie zapoznałaś się jeszcze z postacią Driesa Van Notena.

0

Top