blog modowy dla kobiet

Kategoria Projektanci

Wielkie marki: Bottega Veneta

Sklep Bottega Veneta w Paryżu

Czasem stworzenie zasad na przekór wszystkim jest dobrym pomysłem, ale czasem – fatalnym. Na szczęście pracujący w marce Bottega Venetta doskonale wiedzieli, co robili. Jakie były ich motywacje i w jaki sposób marka pięła się po szczeblach sukcesu?

Czytaj całość...

Wielkie marki: Hugo Boss

Sklep Hugo Boss w Berlinie

Modowy gigant, który kiedyś w ogóle nie brał pod uwagę projektowania ubrań dla kobiet – tak właśnie można opisać Hugo Boss. Czy wiesz, od kiedy sytuacja ta się zmieniła?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Ralph Lauren

Sklep Ralph Lauren w Genewie

Uwielbiany przez kobiety, nienawidzony przez mężczyzn – i przy tym wszystkim niezwykle charyzmatyczny. Trudno nie interesować się projektami Ralpha Laurena, jeśli choć trochę interesujemy się samą modą.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Pierre Cardin

Pierre Cardin (metka)

Niby to nazwisko znają wszyscy, ale… czy wiesz, z jakiej kolekcji zasłynął projektant? Albo jaki typ sukienki przyniósł mu największą popularność? A może chciałabyś dowiedzieć się, czy Cardin kiedykolwiek interesował się stylem hippie?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Marc Jacobs

Sklep Marc Jacobs

Czy mężczyzna, który wygląda jak milion dolarów i idealnie trafia w kobiece gusta modowe, może nie zrobić kariery w świecie mody? To oczywiście niemożliwe, zatem sukces Marca Jacobsa był tylko kwestią czasu.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Calvin Klein

Sklep Calvin Klein

Pomyśl: Calvin Klein i zamknij oczy. Co widzisz? Umięśnione, męskie sylwetki z reklam bielizny? Świetnie, czyli wiesz już… odrobinę o tym projektancie. Teraz nadszedł czas na znaczne poszerzenie wiedzy.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Jill Sander

Jil Sander

Niektórzy projektanci zdają się krzyczeć: „U nas nowość!”, prace innych mówią: „Spokojnie, to nie wyścig. Po prostu czuj się dobrze”. Ta druga kategoria to cała twórczość Jill Sander.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Gareth Pugh

„Szokujący” to w modzie wieloznaczne określenie. Czasem oznacza „bardzo krótki”, czasem „prześwitujący”, ale rzadko po prostu… straszny. A tylko to przychodzi na myśl, gdy oglądamy projekty Garetha Pugha.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Erdem

Technologia i moda? Specjalna obróbka wzorów na tkaniny? Te pomysły nie dziwią nikogo, kto kojarzy nazwisko Erdem. Właściwie to mogłoby ono stać się synonimem „modowych eksperymentów”.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Christopher Kane

Twórczość projektantów nierzadko zachwyca i zaskakuje, ale Christopher Kane wydaje się być w tej kwestii prawdziwym ekspertem. Niektórzy nawet twierdzą, że zaskakiwanie powinno się zamienić na „szokowanie”..

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Christian Dior

Sklep Dior

Czy wyobrażasz sobie Christiana Diora walczącego o to, aby ktoś zauważył jego prace? Z pewnością nie, co nie oznacza, że tak nie było. Jak udowadnia przypadek jednego z największych projektantów, czasem walka o uwagę bardzo się opłaca.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Bora Aksu

Jesteś ciekawa, kto zaprojektował tę piękną, delikatną bluzkę… ale czy zastanowiło cię kiedyś, kto tworzy ubrania do wielkich produkcji filmowych? Często są to te same osoby – jak na przykład Bora Aksu.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Bella Freud

Niektórzy projektanci potrzebują wielu lat, aby rozsławić swoje nazwisko. Innym wystarczy odpowiedni, marketingowy ruch – i tak właśnie jest z Bellą Freud. Konkret w działaniach, konkret w projektach.

Czytaj całość...

Wielcy projektanci: Armani

Giorgio Armani

Czy wiesz, dlaczego ubrania Armani kojarzą się z klasą? Wyobraź sobie najbardziej luksusową tkaninę, która idealnie opływa twoje ciało i jest zszyta w sposób dopasowany do każdego centymetra twojego ciała. Teraz już wiesz?

Czytaj całość...