Sklep Marc Jacobs

Reklama

Niepowtarzalny styl, wielka wyobraźnia i pracowitość – te właśnie cechy sprawiają, że kolekcje Marca Jacobsa od wielu lat odnoszą sukcesy. Czas poznać bliżej sylwetkę tego projektanta.

Krótka biografia

Marc Jacobs urodził się w roku 1963. Zasłynął w roku 1992 – dzięki wyjątkowej kolekcji grunge, stworzonej dla Perry Ellis.
Swoją pierwszą, własną kolekcję projektant zaprezentował światu w roku 1986, wkrótce po ukończeniu Parsons The New School for Design. Jego ironiczne i prześmiewcze podejście do mody zostały szybko docenione – już rok później Jacobs został uhonorowany nagrodą Perry’ego Ellisa, przyznawaną przez Council of Fashion Designers of America. Warto dodać, że projektant przez 16 lat był związany z marką Louis Vitton – rozstanie nastąpiło w roku 2013.
Marc Jacobs był w związkach partnerskich z Jasonem Prestonem, Lorenzo Martone oraz Harrym Louisem.

Przegląd kolekcji

Nowojorski projektant stał się sławny z powodu wielu swoich kolekcji – warto zapoznać się z jego stylem.

  • W roku 1992 powstała kolekcja grunge, która szybko zyskała miano mistrzostwa rękodzieła. Skromne tkaniny (flanela i dżins), spódnice z pomponami, ręcznie malowane materiały, skórzane frędzle – wszystkie te szczegóły sprawiły, że kolekcja bardzo szybko stała się sławna i dodała Jacobsowi splendoru.
  • 2001 – Linia Marc by Marc Jacobs. Dzięki tej kolekcji powszechne stało się noszenie uczniowskich pasków i kolorowego denimu. Był to niejako powrót do świeżej młodości, który bardzo entuzjastycznie został przyjęty przez odbiorców.
  • 2010 – bielizna okryciem wierzchnim. A ponadto – plisowane marszczenia, szyfonowe sukienki, perłowe falbany i opalizujące, długie suknie. Jacobs spróbował połączyć elegancję z nowoczesnością i wyszło mu to – jak zawsze – świetnie.

Marc Jacobs dzisiaj

Dzisiejsze kolekcje projektanta są zaskakujące różne od propozycji innych domów mody. Mamy tu dosyć geometryczne wzory, bure kolory, nietypowe zestawienia – trochę jak przeniesione ze starszych lat. Są też linie, które bardzo mocno nawiązują do zestawów szkolnych. Oczywiście panie szukające elegancji również znajdą tu coś dla siebie, chociaż jeśli ktoś oczekuje klasyki, może się zawieźć.

Ciekawostka

Marc Jacobs nie miał łatwego dzieciństwa. Gdy miał siedem lat, zmarł jego ojciec. Matka, ze względu na chorobę psychiczną, nie mogła go wychowywać, tego zadania podjęła się zatem babcia małego Jacobsa. Być może to właśnie jej zawdzięczamy przyszłość wielkiego projektanta, ponieważ nauczyła ona wnuka… robienia na drutach.

Szukasz oryginalnych ubrań i niepowtarzalnego stylu? Gratulacje – prawdopodobnie właśnie znalazłaś swojego „mistrza”. To właśnie Marc Jacobs jest tym, który spełni twoje oczekiwania modowe!

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Marc Jacobs 0 (0)