Wielcy projektanci: Giambattista Vallil

Wielcy projektanci: Giambattista Vallil

Kobiecość – o tak, uwielbiamy to słowo. Uwielbia je też projektant Giambattista Valli, którego kreacje od wielu lat wzbudzają zachwyt płci pięknej. I nie ma w tym niczego dziwnego.

Reklama

Projekty tego projektanta są bowiem kwintesencją kobiecości. Delikatne, zwiewne, kunsztowne. I oczywiście – z klasą.

Biografia

Giambattista Valli urodził się w roku 1966. W wieku osiemnastu lat chodził na zajęcia w Europejskim Instytucie Wzornictwa, a trzy lata później rozpoczął studia w Central Saint Martins College of Art. & Design.
W 1990 roku Valli pracował już dla firmy Fendi, a siedem lat później był już dyrektorem artystycznym w Ungaro.

Przegląd kolekcji

Valli od początku w swoich kolekcjach stawiał na elegancję i podkreślenie kobiecości. Co jednak konkretnie projektował?

    • 2005 – kokardy, wstążki i pióra

Jedną z najciekawszych kreacji, jakie projektant zaprezentował przed dziewięcioma laty, była sukienka ze strusich piór w cielistym kolorze, ozdobiona długą, czarną wstążką. Warto dodać, że kokardy i wstążki pojawiały się w wielu innych elementach kolekcji.

    • 2008 – pod rządami sukienki

Ta kolekcja była przeznaczona właściwie tylko dla sukienek. Niektóre zachwycały barwą intensywnej czerwieni i oryginalnym, przerysowanym bufiastym krojem, inne były zupełne skromne i delikatne. Można by rzec: „dla każdego coś miłego”.

    • 2010 – na bogato

Większość kreacji w kolekcji sprzed czterech lat była bardzo ozdobna, chwilami aż przesadnie. Najskromniejsza była czarna, szyfonowa suknia z białym „karczkiem”, ale zdarzały się też kreacje… z rybim ogonem.

Giambattista Valli dzisiaj

W swoich najnowszej kolekcji haute couture Valli nadal (oczywiście) skupia się na podkreślaniu kobiecości. Od przepięknych, rozszerzanych ku dołowi sukien z wzorami kwiatowymi, przez te wspaniale włochate i w ciekawych barwach, po przezroczystości i długie, oryginalne peleryny.
Kolory używane przez projektanta są delikatne, jasne, pełne życia, a materiały – najwyższej jakości. Całość tworzy niezapomniane wrażenie, ale najważniejsze jest coś zupełnie innego – fakt, że w tych kreacjach każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Panie, które kochają nowoczesność, kobiety ceniące sobie klasykę czy te, które kochają styl retro.

Niby trudno znaleźć prawdziwe oblicze kobiecości. Ale tak naprawdę wystarczy zerknąć na projekty Giambattisty Valli – i już, kobiecość w 100% wydaniu!

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Giambattista Vallil 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

Wielkie marki: Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Zabawa – tak można określić styl Gilesa Deacona. Jego prace są czasem szykowne, czasem zabawne, innym razem trudno je dopasować do jakiejkolwiek kategorii. I chyba o to chodzi w modzie, skoro projektant odniósł tak duży sukces.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top