Reklama

Stella McCartney jest bowiem osobistością, którą warto znać, nie tylko ze względu na projektowane przez nią wyjątkowe ubrania, ale i z uwagi na oryginalną osobowość.

Krótka biografia

Projektantka urodziła się w 1971 roku. Na początku swojej kariery pracowała u Christiana Lacroix, pracowała także u krawca Edwarda Sextona z Savile Row. Następnie rozpoczęła studia w Central Saint Martins College of Art & Design – nauka pozwoliła jej w pełni ukazać swoje umiejętności i talenty.
Dwa lata po ukończeniu studiów McCartney zajęła stanowisko dyrektora kreatywnego w firmie Chloe. Pracowała tam aż do 2001, po czym otworzyła własną markę pod auspicjami Gucci Group.

Ciekawostki:

W kolekcjach Stelli McCartney nie znajdziemy futer ani skóry – projektantka jest zagorzałą wegetarianką, a swoje przekonania przenosi również na pracę.
W 2000 roku Stella McCartney otrzymała nagrodę Designer of the Year, którą wręczył jej ojciec, Paul McCartney.

Przegląd kolekcji:

Stella McCartney stworzyła całą masę wspaniałych kolekcji. Warto przypomnieć chociaż trzy z nich:

    • 1995 – kolekcja dyplomowa

Kobiecość, elegancja i precyzja – te cechy zaprezentowała McCartney podczas swojego debiutanckiego pokazu. Warto zauważyć, że wśród modelek pojawiła się Naomi Campbell, która zaprezentowała stylowy kostium od projektantki.

    • 2008 – kwiatowy ogród

Kwiatowy, jednoczęściowy kombinezon z szyfonu był tym czymś, co szczególnie zachwyciło publiczność. Był to jednocześnie wyraz zainteresowania projektantki latami 70-tymi.

    • 2010 – inspiracja matką

Wszędobylski dżins, wzorzyste suknie i koronkowe topy – wszystkie te zachwycające stroje sprzed czterech lat były niejako hołdem Stelli McCartney dla matki, która ubierała się w podobny sposób.

Stella McCartney dzisiaj

Kobiecość z zaskakującymi, innowacyjnymi elementami – to właśnie styl Stelli McCartney na dzisiaj. W najnowszej, zimowej kolekcji projektantka stawia na dosyć ciemne kolory i bardzo oryginalne kroje, jednak wszystkim strojom z pewnością nie brakuje kobiecości. Na szczególną uwagę zasługują świetnie skrojone płaszcze i ciekawe, twarzowe wzory.

Ciekawostka

Stella McCartney ma czwórkę dzieci – dwie córki i dwóch synów.

Aby osiągnąć sukces, nie trzeba porzucać swoich ideałów – udowodniła to Stella McCartney, w której kolekcjach przez wiele lat nie pojawiły się futra i skóra. Imponujące!

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Stella McCartney 0 (0)