Reklama

Ponadto, o jego projektach mówi się jako tych „z poczuciem humoru”, a sprecyzowany styl pozwala na wyróżnienie jego kreacji spośród wielu innych.

Biografia

Giles Deacon urodził się w roku 1969. Początki jego kariery związane były z ukończeniem Central Saint Martins College of Art. & Design.
Będąc w college’u Deacon nawiązał współpracę z Katie Grand, która do tej pory tworzy bardzo ważną część ich zespołu.
Projektant współpracował z wieloma firmami, w tym na przykład z Mulberry, Ungaro, Converse czy New Look.
Warto dodać, że dzięki jego pracy w Ungaro firma odzyskała pozytywny wizerunek, uprzednio stracony przez nieudaną decyzję o zatrudnieniu Linday Lohan na stanowisku konsultantki.

Przegląd kolekcji

Które kolekcje sprawiły, że Deacon stał się tak znanym projektantem? Warto przyjrzeć się choć niektórym z nich.

    • 2004 – nadruki i lata 70-te

W wielu pracach Deacona widać wyraźne zafascynowanie nadrukami. Przeważa nadruk gibona, choć pojawiają się również wzory słojów drewna. Całość jest prześmiewcza, ale nadal bardzo stylowa.

    • 2009 – kontrasty

Kolekcja sprzed pięciu lat to mieszanina faktur – różne ich zestawienia to to, co zwraca na siebie największą uwagę. Sztywne góry sukienek łączą się z tiulowymi dołami, a surowości dodają kryształowe stalagmity oraz zimne barwy. W wielu przypadkach sukienki i bluzki pospinane są agrafkami, co dodaje kolekcji jeszcze większej powagi.
Oczywiście i tutaj nie zabrakło nadruków – tym razem są to przynęty do łowienia ryb. Inspirujące, ciekawe i oryginalne.

  • 2010 – dojrzałość

Cztery lata temu projektant zaprezentował swój zupełnie nowy styl. Jego kreacje, jak na przykład luźna sukienka z laserowo wyciętymi falbankami, były pełne wdzięku i klasyki. To coś zupełnie odmiennego do wytwornego szyku, w jakim do tej pory lubował się projektant.

Giles Deacon dzisiaj

Najnowsze kolekcje Deacona to powrót miłości do nadruków i ponowne ukazanie poczucia humoru projektanta.
Kolekcję na rok 2015 otwierają liczne nadruki flamingów – zwierzęta pojawiają się na płaszczach, spodniach, spódnicach i koszulach.
Innego rodzaju projekty to ubrania wyglądające jak oblane niebieską i białą farbą. Ostateczne wrażenie może przywodzić na myśl zachmurzone niebo bądź po prostu obraz. Niemniej, pokryte tym wzorem, rozkloszowane sukienki są niezwykle eleganckie.
Deacon bawi się kolorem. Używa intensywnych barw – jak na przykład żółtego i łączy je z bladymi różami.
Warto też wspomnieć o trójwymiarowych kwiatach na kreacjach, tiulowych dołach i prostych sukienkach nadających się nawet do pracy. Ponownie – każda kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ciekawostki

Giles Deacon otrzymał w roku 2009 prestiżową nagrodę ANDAM, a trzy lata wcześniej otrzymał tytuł Projektanta Roku.

Często szukamy czegoś, co pozwoli nam się wyróżnić z tłumu. Jeśli mają to być spodnie z wielkim rysunkiem flaminga – dlaczego nie?

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Giles Deacon 0 (0)