Wielcy projektanci: Giles Deacon

Wielcy projektanci: Giles Deacon

Pracował z wieloma firmami, otrzymał sporo nagród, uważany jest za jednego z największych projektantów w Wielkiej Brytanii – czy już wiesz, o kim mowa? Oczywiście, o Gilesie Deaconie.

Reklama

Ponadto, o jego projektach mówi się jako tych „z poczuciem humoru”, a sprecyzowany styl pozwala na wyróżnienie jego kreacji spośród wielu innych.

Biografia

Giles Deacon urodził się w roku 1969. Początki jego kariery związane były z ukończeniem Central Saint Martins College of Art. & Design.
Będąc w college’u Deacon nawiązał współpracę z Katie Grand, która do tej pory tworzy bardzo ważną część ich zespołu.
Projektant współpracował z wieloma firmami, w tym na przykład z Mulberry, Ungaro, Converse czy New Look.
Warto dodać, że dzięki jego pracy w Ungaro firma odzyskała pozytywny wizerunek, uprzednio stracony przez nieudaną decyzję o zatrudnieniu Linday Lohan na stanowisku konsultantki.

Przegląd kolekcji

Które kolekcje sprawiły, że Deacon stał się tak znanym projektantem? Warto przyjrzeć się choć niektórym z nich.

    • 2004 – nadruki i lata 70-te

W wielu pracach Deacona widać wyraźne zafascynowanie nadrukami. Przeważa nadruk gibona, choć pojawiają się również wzory słojów drewna. Całość jest prześmiewcza, ale nadal bardzo stylowa.

    • 2009 – kontrasty

Kolekcja sprzed pięciu lat to mieszanina faktur – różne ich zestawienia to to, co zwraca na siebie największą uwagę. Sztywne góry sukienek łączą się z tiulowymi dołami, a surowości dodają kryształowe stalagmity oraz zimne barwy. W wielu przypadkach sukienki i bluzki pospinane są agrafkami, co dodaje kolekcji jeszcze większej powagi.
Oczywiście i tutaj nie zabrakło nadruków – tym razem są to przynęty do łowienia ryb. Inspirujące, ciekawe i oryginalne.

  • 2010 – dojrzałość

Cztery lata temu projektant zaprezentował swój zupełnie nowy styl. Jego kreacje, jak na przykład luźna sukienka z laserowo wyciętymi falbankami, były pełne wdzięku i klasyki. To coś zupełnie odmiennego do wytwornego szyku, w jakim do tej pory lubował się projektant.

Giles Deacon dzisiaj

Najnowsze kolekcje Deacona to powrót miłości do nadruków i ponowne ukazanie poczucia humoru projektanta.
Kolekcję na rok 2015 otwierają liczne nadruki flamingów – zwierzęta pojawiają się na płaszczach, spodniach, spódnicach i koszulach.
Innego rodzaju projekty to ubrania wyglądające jak oblane niebieską i białą farbą. Ostateczne wrażenie może przywodzić na myśl zachmurzone niebo bądź po prostu obraz. Niemniej, pokryte tym wzorem, rozkloszowane sukienki są niezwykle eleganckie.
Deacon bawi się kolorem. Używa intensywnych barw – jak na przykład żółtego i łączy je z bladymi różami.
Warto też wspomnieć o trójwymiarowych kwiatach na kreacjach, tiulowych dołach i prostych sukienkach nadających się nawet do pracy. Ponownie – każda kobieta znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ciekawostki

Giles Deacon otrzymał w roku 2009 prestiżową nagrodę ANDAM, a trzy lata wcześniej otrzymał tytuł Projektanta Roku.

Często szukamy czegoś, co pozwoli nam się wyróżnić z tłumu. Jeśli mają to być spodnie z wielkim rysunkiem flaminga – dlaczego nie?

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Giles Deacon 0/5 (0 głosy)

Reklama

Powiązane artykuły

Wielkie marki: The united colors of Benetton

Czy wywoływanie wielkich kontrowersji było efektem ubocznym ideologicznych założeń firmy Benetton? Czy może raczej celowym chwytem marketingowym? A może cel był zupełnie inny?

Wielkie marki: Basso & Brooke

Innowacja, postawienie na nowości, oryginalność – to trzy cechy, które kształtują markę Basso & Brooke. Czy jednak to wystarczyło, aby osiągnąć spektakularny sukces?

Wielcy projektanci: Vivienne Westwood

Z grzecznej nauczycielki zmieniła się w projektantkę niosącą przesłanie dla całego świata. Vivienne Westwood z pewnością nie projektuje tylko po to, by zarobić. Jej projekty to styl życia i ciągłe komunikaty.

Wielcy projektanci: Yves Saint Laurent

W przypadku niektórych projektantów wybór drogi zawodowej nierzadko wiąże się z trudnymi wydarzeniami z życia osobistego. Nie można zaprzeczyć, że tak było właśnie Yves Saint Laurena. Pytanie, czy bez trudnych doświadczeń byłby lepszym… czy gorszym projektantem. A może wybrałby zupełnie inną drogę?

Wielcy projektanci: Stella McCartney

Podobno projektanci zrobią wszystko, byle tylko zdobyć popularność. Czy to prawda? Bynajmniej! Niektórzy z nich nigdy nie porzucają swoich zasad, a mimo to odnoszą wielki sukces. Dowodem na to twierdzenie jest sylwetka i kariera zawodowa Stelli McCartney.

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli

Ciężki, stylowy i kochany przez diwy – taki właśnie jest styl Roberto Cavalli. Niezależnie od tego, co sądzisz o bardzo charakterystycznym klimacie sukienek tego projektanta, może teraz zmienisz zdanie…

Wielcy projektanci: Phoebe Philo

Czy bycie matką trójki dzieci i jednocześnie najlepszą projektantką w kraju musi się wykluczać. Phoebe Philo udowadnia, że nie, stając się jednocześnie inspiracją dla wielu kobiet w kraju.

Wielcy projektanci: Nina Ricci

Bez kompromisów – tak można określić styl Niny Ricci. Niezwykle kobiecy, elegancki i stylowy charakter jej strojów stoi za wielkim sukcesem projektantki… i jej syna. Cóż, jak widać, silna więź między matką i synem nie zawsze świadczy o niedojrzałości danego mężczyzny.

Wielcy projektanci: John Rocha

Projektant ubrań i projekt fotela? Jeśli coś ci tu nie pasuje, to najwidoczniej zdecydowanie zbyt mało wiesz o Johnie Rocha – osobistości wszechstronnej i wielkim talencie. Czas to zmienić.

Wielcy projektanci: Julien Macdonald

Moda, modą, ale wszędzie powinny panować pewne zasady łączenia wzorów i kolorów – tak zdają się mówić kolekcje większości projektantów. W tej większości nie znajduje się zapewne Julien Macdonald. Dlaczego?

Wielcy projektanci: John Galliano

Wśród projektantów bywają zarówno ci, których śmiało można nazwać „grzecznymi”, jak i ci działający zupełnie na przekór zasadom. John Galliano jest, zdaje się, jednym z tych ostatnich.

Wielcy projektanci: Jeremy Scott

Co trzeba tworzyć, aby zachwycić gwiazdy wielkiego formatu? Ubrania klasyczne? Luksusowe? Nic z tych rzeczy. Można po prostu przełożyć jedzenie na… modę. Czy miałaś kiedyś ochotę zjeść swoją sukienkę?

Wielcy projektanci: Holly Fulton

Plastik w kreacji? A może trochę akrylowych płytek? Twórcy mody sięgają po wszelkie środki, byle tylko zszokować albo zwyczajnie zachwycić. I takim projektantkom, jak Holly Fulton, udaje się to perfekcyjnie.

Wielcy projektanci: Helmut Lang

Gdyby świat mody opierał się tylko na mnogości barw, faktur i wzorów, wbrew pozorom byłby… nudny. Helmut Lang wie doskonale, że potrzebne jest tutaj także przełamanie w postaci surowości i minimalizmu. Poznaj jego styl.

Wielcy projektanci: Giambattista Vallil

Projektant powinien czytać w myślach kobiet, znać ich charaktery, pragnienia i obawy. Nie jest to proste, ale niektórym się udaje, czego dowodem są prace Giambattisty Valli.

Najnowsze artykuły

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top