Reklama

Nawet, jeżeli nie gustujesz w bardzo zdobnych i tryskającym przepychem stylu, to być może zainteresują cię pewne fakty z życia tego właśnie projektanta.

Biografia

Roberto Cavalli urodził się w roku 1940. W 1968 roku zaprezentował w Paryżu swój debiutancki pokaz, a dwa lata później otworzył swój pierwszy sklep w Saint – Tropez.
Na początku lat 70-tych Cavalli opatentował niezwykłą metodę druku na skórze, przez co jego kreacje stały się wyjątkowo oryginalne, a on sam odniósł szybki sukces.
Suknie marki założonej przez Roberto Cavalli sprzedają się w 50 krajach świata. Warto dodać, że w dużej części są to ubrania we wzory zwierzęce.

Przegląd kolekcji

Oczywiście warto przyjrzeć się kolekcjom, które przyniosły projektantowi tak dużą popularność.

    • 1995 – kontrowersyjnie

W tej kolekcji Roberto Cavalli zaprezentował projekty bez wzorów zwierzęcych, za to nadal wzbudzające wielkie kontrowersje. Wszystko za sprawą opiętych, czarnych sukienek, w których część materiału była przezroczysta – co skutkowało widocznością bielizny spod tkaniny. Oczywiście kreacje tego typu bardzo szybko zdobyły uznanie gwiazd takich jak Christina Aguilera czy Jennifer Lopez.

    • 2003 – a’la Las Vegas

Na pokazie sprzed jedenastu lat pokazano właściwie… wszystko. Niezwykle intensywne kolory, strusie pióra, cekiny, długie buty , lateks i nadruki wykonane sprejem. Kolekcja miała szokować i nawiązywać do strojów estradowych, co z całą pewnością udało się projektantowi zrealizować.

    • 2007 – Wiwat Meksyk

Cała kolekcja z roku 2007 inspirowana była klimatem meksykańskim. W końcu też projektant mógł w pełnej krasie wykorzystać swoje uwielbienie dla zwierzęcych wzorów, co przełożyło się na przykład na długą, zwiewną suknię w tygrysie paski.

Roberto Cavalli dzisiaj

W najnowszych projektach Roberta Cavalli oczywiście nadal pojawiają się wzory zwierzęce. Można znaleźć je na tunikach, dopasowanych sweterkach czy sukienkach.
Wszystkie kreacje tego projektanta perfekcyjnie podkreślają kobiecą figurę – niestety oznacza to, że nie są to ubrania dla wszystkich pań.
Oprócz motywów zwierzęcych, dominują niezwykle bogate i przepiękne wzory kwiatowe. Nie bez znaczenia jest tutaj perfekcyjny dobór kolorów – mimo intensywności i bogactwa wzorów, całość sprawia wrażenie niezwykle skomponowanych ubrań w dobrym guście.
Oczywiście wszystkie kreacje wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co tylko uzupełnia ich kunszt.

Świetnie zorientowane modowo kobiety wiedzą, że ze wzorami zwierzęcymi nie ma co przesadzać – taki wzór powinien pojawiać się tylko na jednym elemencie odzieży. Jednak cała sukienka… to nadal jeden element, prawda?

Oceń artykuł

Wielcy projektanci: Roberto Cavalli 0 (0)